Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Nejkrásnější jáma v zemi aneb nádherné koupání na Samoe

Foto, en.wikipedia.orgNa ostrově Upolu jsme byli asi druhý den, když nastal čas navštívit nejnavštěvovanější místo – To Sua Ocean Trench.

Ubytovaní jsme byli ve Fao Fao fale pár kilometrů od nejznámější „jámy v Pacifiku“. Stačilo sbalit plavky a ručník, nasednout do auta a vyrazit co nejdříve. Čím dříve, tím lépe. Odpoledne tam většinou najdete hlavu na hlavě a o tom to není. Konečně jsme nastartovali a projížděli barevnými vesničkami směrem k přírodnímu skvostu. Zanedlouho nás značky navedly až na parkoviště, kde nám místní snědý panáček ukázal, kam máme zaparkovat. Na Samoe není nic zadarmo, každý kousek země někomu patří, takže nás vstupné ani nezaskočilo. Nebyla to převratná částka a i kdyby byla, stála by za to.

Foto, en.wikipedia.orgRozkvetlé zahrady obklopovaly onen zvláštní úkaz v zemi a příliv plnil jámu čerstvou vodou. Oceán se tříštil o skaliska, ptáčci zpívali, palmám šustily listy do větru a pilní zahradníci se o celou oázu klidu svědomitě starali. Ještě než nás nadchla díra v zemi, zašli jsme se podívat na malou pláž. Lavičky s deštníky nás také nenechaly klidnými a museli jsme se na mnoha místech zastavit a chvíli se posadit. Člověk by na takovém to místě vydržel klidně celý den.

V provizorní umývárně jsme si konečně převlékli plavky a začali po kluzkém dřevěném žebříku sestupovat do hlubin země. Ani jsem netušila, že to dolů není úplný kousek a po žebříku to nejde tak rychle. Nakonec jsme přeci jenom slezli až na samotné dno a mohli skočit do vody. Ten den bylo krásné horké počasí a osvěžení přišlo vhod.

To Sua Ocean Trench nám nabídnul úžasné osvěžení, krásný podmořský svět a jeskyni na prozkoumání, do které se dalo doplavat. Proudy se nezdály silné, ale chvíle nepozornosti a člověk měl v některých místech co dělat. Ještě, že tam byla pomocná lana. A díky tomu, že jsme vyjeli brzy, turisté nás míjeli na parkovišti. My odjížděli a oni přijížděli. Nezapomeňte vyrazit včas!

Autor: Diana Schirlová

Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.