Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Největší ptačí zoo na světě

ZOOMožná je ptactvo při návštěvě zoo to poslední, co vás zajímá, a tak si říkáte, že ptačí zoologická zahrada zní jako velká nuda. V  německém Welt Vogel Parku se však nudit nebudete! Vždyť kde jinde dostanete příležitost si v ceně vstupenky sami nakrmit tučňáky a shlédnout impozantní leteckou show?

Welt Vogel Park se nachází na severu Německa u městečka Walsrode vzdáleném hodinu cesty od Brém. Pokud se právě tam chystáte, je ptačí zoo skvělým tipem na půldenní výlet.

 

Můžete zde vidět 625 druhů ptáků (ptačích jedinců je zde dohromady přes 4 tisíce). Díky tomuto počtu je park ve Walsrode největší ptačí zoo na světě. Ptactvo lze pozorovat ve venkovních voliérách či v zastřešených pavilonech.

 

 

Někteří ptáci jako například holuby nebo pávy se pohybují volně po parku mezi návštěvníky. Z venkovních ptáků jsou největším lákadlem tučňáci, pelikáni či plameňáci. Z krytých pavilónů je nejzajímavější asi dům s kolibříky, nejmenšími ptáky na světě. Některé jejich druhy, které jsou zde k vidění, nejsou větší než lidský palec.

 

Ptačí zoo

 

 Některé voliéry jsou průchozí a lze u jejich vchodu zakoupit kelímek se zobem nebo s červy a ptáky následně nakrmit. Ptáci jsou zvyklí na lidi a do kelímku se vám budou sami dobývat. Tímto způsobem si můžete zkusit nakrmit například ibise nebo některé druhy papoušků. Kromě toho se můžete zúčastnit komentovaného krmení tučňáků a pelikánů. U tučňáků dostanete od ošetřovatele příležitost dát tučňákovi sami rybu přímo z ruky do zobáku.

 

ZOO

 

Welt Vogel Park má každý den pro návštěvníky připraveny dva velké zážitky. První z nich je humorná indoor show s mluvícím papouškem. Tu si užijí především ti, kdo vládnou německým jazykem. Druhou show by si však neměl nechat ujít nikdo. Jedná se o největší leteckou show v Evropě. Divákům nad hlavami za doprovodu hudby létá asi 70 ptáků, mezi nimiž jsou především cvičení dravci (například kondoři, kteří uchvátí obrovským rozpětím křídel), ale i ary, papoušci či ibisové.

Autor: Simona K.

 

 Mapa - zdroj: openstreetmap.org

 

Zdroj videa: YouTube CC, Partiu Nihon, Vogel Park

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.