Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Ptuj ve znamení termálních lázní, golfu i vína

Slovinské město Ptuj patří mezi nejstarší osídlené oblasti Slovinska a dnes se těší velkému zájmu turistů především pro své vyhlášené termální lázně, výborné víno, vyjížďky na  kole a možnost sportovního vyžití na golfovém hřišti.

 

 


Ptuj si zaslouží vaši pozornost

Největším lákadlem v městečku Ptuj jsou jistě místní termální lázně. Budou vás bavit zejména proto, že jsou každoročně přidávány nové a nové atrakce. Při vaší příští návštěvě se můžete těšit, že termální park bude vypadat zase o trochu jinak. Úctyhodná plocha parku čítá již přes čtyři tisíce metrů čtverečních, a to je jistě zárukou výborné zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé. V Ptuji se snažili spojit zábavu, odpočinek i léčivé účinky místních termálních pramenů. Termální voda ze dvou zřídel přispívá k léčbě revmatických onemocnění i onemocnění pohybového aparátu. V termálním parku Ptuj se můžete těšit na vnitřní i venkovní bazény a úžasný saunový svět. Bazény jsou doplněny o celou řadu atrakcí. Nechybí nejdelší systém vodních skluzavek, divoká řeka, umělé vlny a spousta atrakcí pro naše nejmenší.

 

 

Termální park Ptuj nabízí:

  • šest vnitřních bazénů,
  • vířivé vany,
  • dětské bazény,
  • podvodní masáže,
  • venkovní bazény včetně velkého plaveckého bazénu,
  • tobogány, skluzavky,
  • umělé vlny a protiproud,
  • saunový svět,
  • wellness centrum.

 

Luxusní ubytování ve městě Ptuj

Vskutku královsky se o vás budou starat ve vyhlášeném hotelu, který se nachází naproti vstupu do termálního parku. Nese název Grand hotel Primus. Pokud by vám nestačilo vyžití v úchvatném termálním parku, můžete zamířit do wellness centra, které je součástí hotelu. Přivítá vás celá řada vířivých bazénků, saun a relaxačních zón, které jsou velmi nápaditě laděny do japonského, egyptského, orientálního nebo římského stylu. Mnoho saun nebo vířivek je privátních a můžete si tak dopřát klidné prostředí a naprosté soukromí. V hotelu nabízí i nejrůznější typy masáží.

Chcete ještě více? Tento hotel má k dispozici i možnost ubytování ve střešním apartmá, které má na terase vlastní vířivku a soukromou saunu uvnitř. Z terasy pokoje uvidíte přímo na areál termálního parku.

 

 

  Ubytování v této lokalitě    
 

Hotel Poetovio

Cena na noc pro dva - 1 349 Kč  
 

Hotel park

Cena na noc pro dva - 1 890 Kč  

 

Ve městě Ptuj ochutnáte i bod G

Ptuj je vyhlášenou vinařskou oblastí a určitě při své návštěvě navštivte některý z místních vinných sklípků. Mají bohatou historii a čeká vás prohlídka sklípku i degustace několika skvělých vzorků. A protože jsou místní vinaři velmi nápadití, jedno víno nese název bod G. Asi dvacet euro jistě stojí za to, abyste si domů odvezli z Ptuje unikátní suvenýr. Výborné víno s originálním názvem.

 

 

Sportovní vyžití

Kromě zmíněného plavání se v Ptuji můžete věnovat turistice nebo vyjížďkám na kole. Ptuj má několik upravených cyklostezek, které jsou velmi pohodlné i pro méně zdatné. Protáhnout tělo můžete i na místním golfovém hřišti, kde je k dispozici i půjčovna vybavení.

 

     Autor:
Iva Vendolská

 

 

 

 

 

 

Poloha lázní, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

Slovinsko, Ptuj, hotel - PRIMUS

Zdroj videa: YouTube CC, Jen Pár Minut  Ptuj

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!