Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Ptuj ve znamení termálních lázní, golfu i vína

Slovinské město Ptuj patří mezi nejstarší osídlené oblasti Slovinska a dnes se těší velkému zájmu turistů především pro své vyhlášené termální lázně, výborné víno, vyjížďky na  kole a možnost sportovního vyžití na golfovém hřišti.

 

 


Ptuj si zaslouží vaši pozornost

Největším lákadlem v městečku Ptuj jsou jistě místní termální lázně. Budou vás bavit zejména proto, že jsou každoročně přidávány nové a nové atrakce. Při vaší příští návštěvě se můžete těšit, že termální park bude vypadat zase o trochu jinak. Úctyhodná plocha parku čítá již přes čtyři tisíce metrů čtverečních, a to je jistě zárukou výborné zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé. V Ptuji se snažili spojit zábavu, odpočinek i léčivé účinky místních termálních pramenů. Termální voda ze dvou zřídel přispívá k léčbě revmatických onemocnění i onemocnění pohybového aparátu. V termálním parku Ptuj se můžete těšit na vnitřní i venkovní bazény a úžasný saunový svět. Bazény jsou doplněny o celou řadu atrakcí. Nechybí nejdelší systém vodních skluzavek, divoká řeka, umělé vlny a spousta atrakcí pro naše nejmenší.

 

 

Termální park Ptuj nabízí:

  • šest vnitřních bazénů,
  • vířivé vany,
  • dětské bazény,
  • podvodní masáže,
  • venkovní bazény včetně velkého plaveckého bazénu,
  • tobogány, skluzavky,
  • umělé vlny a protiproud,
  • saunový svět,
  • wellness centrum.

 

Luxusní ubytování ve městě Ptuj

Vskutku královsky se o vás budou starat ve vyhlášeném hotelu, který se nachází naproti vstupu do termálního parku. Nese název Grand hotel Primus. Pokud by vám nestačilo vyžití v úchvatném termálním parku, můžete zamířit do wellness centra, které je součástí hotelu. Přivítá vás celá řada vířivých bazénků, saun a relaxačních zón, které jsou velmi nápaditě laděny do japonského, egyptského, orientálního nebo římského stylu. Mnoho saun nebo vířivek je privátních a můžete si tak dopřát klidné prostředí a naprosté soukromí. V hotelu nabízí i nejrůznější typy masáží.

Chcete ještě více? Tento hotel má k dispozici i možnost ubytování ve střešním apartmá, které má na terase vlastní vířivku a soukromou saunu uvnitř. Z terasy pokoje uvidíte přímo na areál termálního parku.

 

 

  Ubytování v této lokalitě    
 

Hotel Poetovio

Cena na noc pro dva - 1 349 Kč  
 

Hotel park

Cena na noc pro dva - 1 890 Kč  

 

Ve městě Ptuj ochutnáte i bod G

Ptuj je vyhlášenou vinařskou oblastí a určitě při své návštěvě navštivte některý z místních vinných sklípků. Mají bohatou historii a čeká vás prohlídka sklípku i degustace několika skvělých vzorků. A protože jsou místní vinaři velmi nápadití, jedno víno nese název bod G. Asi dvacet euro jistě stojí za to, abyste si domů odvezli z Ptuje unikátní suvenýr. Výborné víno s originálním názvem.

 

 

Sportovní vyžití

Kromě zmíněného plavání se v Ptuji můžete věnovat turistice nebo vyjížďkám na kole. Ptuj má několik upravených cyklostezek, které jsou velmi pohodlné i pro méně zdatné. Protáhnout tělo můžete i na místním golfovém hřišti, kde je k dispozici i půjčovna vybavení.

 

     Autor:
Iva Vendolská

 

 

 

 

 

 

Poloha lázní, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

Slovinsko, Ptuj, hotel - PRIMUS

Zdroj videa: YouTube CC, Jen Pár Minut  Ptuj

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!