Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Slovutná Niagara

NiagaraLetadlo dosedlo na území USA, se mnou na palubě poprvé. Vítala nás velká pruhovaná vlajka s padesáti hvězdami a nápis Welcome in the United States. Bylo to blízko Buffala. Vzali jsme vypůjčené auto a jeli do vzdáleného městečka s názvem Niagara Falls, domova stejnojmenných vodopádů.

Jak jsme se blížili blíž a blíž k cílové stanici v nedalekém hotelu, upoutala naši pozornost velká řeka naplněná velkými ledovými krami. Co bychom to byli za cestovatele, kdybychom si to nevyfotili?

 

 

 

Strávili jsme u ní několik málo minut. Byli jsme spoře oblečení – podzimní lehká bunda, děrované boty Keeny, džíny a žádná čepice. Místo ní nám posloužil šátek na krk. Ale ani ten pořádně nezahřál. Byla zima a my už tak nachlazení jsme se ještě víc dorazili. Naštěstí nikdo neonemocněl, jen bylo víc posmrkaných kapesníčků. S takovou zimou jsme nepočítali. Bodejť by ano, když jedeme do tropů Floridy… Velikost zážitků nám to ale nevzalo.

 

Niagáry

 

Noční Kanada

Jelikož jsme bydleli na americké straně Niagary, zatoužili jsme už jen pohledem na protější břeh navštívit tu stranu kanadskou. Tady byla navíc vysoká věž, vyhlídka, ze které je úžasný výhled do krajiny.

 

 

A hlavně na vodopády. Dnes jsme tento výlet ale neuskutečnili. Pouze jsme si vyfotili Niagaru (ze špatného úhlu nebylo skoro nic vidět), protější zemi zářící barvami, prošli si městečko a nakoupili něco na ráno. Byli jsme rozhodnutí, že zítra přejdeme nedaleký most a překročíme hranice USA a Kanady.

 

Niagáry

 

Květiny a barevní ptáčci

Ráno jsme zamířili opět k vodopádům. Věděli jsme, kudy jít na druhou stranu. Při cestě tam se po nás chtěly doklady na kanadské hranici (dostali jsme „památné“ razítko do pasů).

Otevřel se na nás krásný výhled na americkou stranu i na vysoké věže Kanady. A ze všeho nejvíc báječný výhled na vodopády. Jedna fotka tady, druhá za dvacet metrů, třetí hned za rohem. Popošli jsme o velký kus dál. Cestou jsme míjeli zpívající ptáčky s barevným chmýřím a květinovou výzdobu. Vítr si neodpustil ani přivítání lehkou sprškou z hlučících vodopádů. Schovávali jsme foťáky a veškerou techniku pod bundy. Po projití této studené záclony jsme dorazili k samotnému vodopádu Horseshoe (Podkova). Sledovali a fotili si velké masy hučící vody a zírali na tu krásu.

 

Niagáry

Niagáry

 

Lepší výhled byl ale z té věže nedaleko. Zaplatili jsme vstupné a vyjeli výtahem nahoru. Viděli jsme skoro až do Buffala. Jen chvilička na rozkoukání nestačí. Samozřejmě nechyběla ani fotka u východu.

Když jsme se vraceli zpět do USA, museli jsme zaplatit $0,50, předložit pasy a odpovídat jako na letišti na otázky typu „na jak dlouho sem jedete“, „jaký je cíl vaší cesty“ nebo „kde budete bydlet“. Zkouškou jsme prošli, mohlo se jet dál, směr Boston.

Autor: Lucie Pinková

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 06.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.