Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Sopečný ostrov Ometepe

Velikým lákadlem všech, kteří míří do Nikaragui je bezesporu obrovské jezero Nicaragua, uprostřed kterého trůní překrásný sopečný ostrov Ometepe. Cesta sem se rozhodně vyplatí. Budete muset jet do ne příliš lákavého města Rivas. Odtud vás vezme taxík do přístavu San Jorge, odkud už plují lodě a trajekty na ostrov.

 

 

 

 

 

Podle toho, v jakou dobu se zde ocitnete, vás vezme menší loď, která se hodně houpe a není nijak pohodlná, nebo velký trajekt, který se také houpe, ale disponuje poměrně velkým prostorem. Obě varianty jsou schůdné a určitě se nemáte čeho bát. Čím více se budete blížit k ostrovu, tím více se budou vynořovat dvě dominantní sopky. Ostrov Ometepe vznikl okolo nich a poskytuje svým obyvatelům velmi úrodnou půdu. Cestovatelům zase úžasné zážitky, výhledy a výlety.

 

Lodí na ostrov

 

Bydlení na sopečném ostrově

Část ostrova kolem sopky Concepción je větší a více obydlená. I silnice sou zde poměrně kvalitní na rozdíl od části ostrova kolem menší sopky Maderas. Největší města jsou Moyogalpa a Altagracia, ale ubytování najdete i v jiných menších obcích rozesetých podél pobřeží. Na první pohled se může zdát, že tu není co dělat. Ale ono je. Můžete se vypravit na obě sopky, avšak výstup na ně je náročný. Mnohem zábavnější je objet si ostrov na skútru. Půjčují ho po celém ostrově a ani se nejedná o žádnou drahou záležitost.

 

Sopka Concepción

 

Výlet na skútru

Možná byste stihli během jednoho dne objet ostrov celý, ale já bych vám to nedoporučovala. Zbytečně se budete honit. My jsme zvolili část ostrova kolem menší sopky Maderas a stihli jsme v pohodě poobědvat na pláži, vykoupat se v krásně čistém moři a cestou udělat mnoho dramatických fotek majestátní sopky.

 

Skútrem po ostrově (v pozadí obchůdek)

 

Cesta kolem sopky Maderas je zpočátku asfaltová a jede se dobře, ale po chvíli se změní na štěrk, potom na kamenitou cestu a chvílemi to vypadá, že se budeme muset otočit. Vše nakonec vyjedeme. Jedeme přes malé komunity, vesničky o pár domech s jedním kostelem a žasneme nad tím, kde všude lidé mohou žít. Na úrodné půdě místní lidé pěstují banány a melouny, což je pravděpodobně jejich jediná obsluha. Tu a tam mineme maličký stánek, kde stará domorodkyně nabízí oříšky, bonbony a Coca Colu. I malá svačinka nás potěší a paní si přijde alespoň k pár drobným.

 

Sopka Maderas

 

Kostelík

 

Přírodní rezervace Charco Verde

Jste v Nikarague a ještě jste neviděli opice? Vydejte se na ostrově Ometepe do nádherné přírodní rezervace Charco Verde, procházejte se a tiše naslouchejte zvukům lesa. Je to právě zde, kde žijí opice a v jeden okamžik se vám jistě brzy rády ukáží. Hlavně se nezalekněte hrůzostrašných zvuků, pod kterými byste si klidně mohli představit naštvaného orangutana. Toho tady určitě nepotkáte. Jedná se o menší černé opičky, které se navzdory svým hlasitým projevům, bojí možná víc než vy.

 

Opice v rezervaci Charco Verde

 

Autor: Eva Ledecká

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.