Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o polském městě Štětín

Foto, en.wikipedia.orgŠtětín je zajímavé město na severu  Polska. Na naší cestě z Dánska jsme se původně chtěli zastavit v Berlíně v Německu, ale vzhledem k tomu, že Štětín leží nedaleko Berlína, zvolili jsme pro nás lákavější lokalitu.

Východní Evropa na nás dýchala z každého koutu už po překročení hranic. Úhledné cyklostezky, které jsme viděli v Dánsku a v Německu, se rázem měnily v rozbahněné cestičky v neposekané trávě u krajnice vozovky. Nablýskaná německá kola zůstala za hranicemi a kolem nás projížděly takzvané skládačky.

Ale nám se ten rozdíl líbil. Možná nám jsou ty skládačky bližší než „superkola“ z Německa.

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 


 Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel:  Zajazd Ustowo Cena na noc pro dva - 740 Kč
  Tip na hotel:  Pokoje Integro Cena na noc pro dva - 770 Kč
  Tip na hotel:  Bon Ton Cena na noc pro dva - 845 Kč

 

Ve Štětíně jsme se ubytovali v Domě Svatého Josefa za pár zlotých a docela unavení jsme padli na čistě povlečené postele Foto, en.wikipedia.orgv decentně zařízeném pokojíku s výhledem na staré město.

Druhý den ráno nás malinko zarmoutila zatažená obloha a slabých 6 stupňů nad nulou. Pořádně jsme se oblékli a vydali se na obhlídku města. Památky, kterých je ve městě velké množství, jsou rozmístěné daleko od sebe a auto přijde vhod.

První zastávka nám ukázala, že se nám město bude velmi líbit. Zastavili jsme u promenády Waly Chrobrego a obešli si zahradnické trhy, které se tam zrovna konaly. Poláci jsou zahradníci tělem i duší. Další památku, kterou máme několikrát vyfocenou, byla ohromná katedrála. Dokonce jsme se tam chvíli zdrželi na právě probíhající mši. Nahnuté a umělecky postavené náměstí se sochou anděla, moderní budovu filharmonie a zámek na kopečku jsme také krásně stihli a dokonce jsme se zajeli podívat na radnici.

Vzhledem k tomu, že se obloha začínala čím dál více kabonit, nezbývalo nám nic jiného, než si skočit na dobrou kávu do příjemné kavárny blízko radnice. Po kávě nám pořádně vyhládlo a náš východoevropský výlet jsme zakončili v polské krčmě „Pod kohoutem“. A to už se venku čerti honili.

Štětín se svým ohromným přístavem vzdáleným asi 60 kilometrů od centra města, s příjemnými lidmi a bohatou historií skutečně stojí za návštěvu.

Autor: Diana Schirlová

 

 

     
                                 Předpověď počasí - Štětín  
     

 

Hotely v této destinaci

Štětín

 


*Autor úvodní fotky - Dcastor, creative commons

 

   Autobusový dopravce Flixbus nabízí velké množství spojů do tohoto polského města

 

 

 

 

 

             
         

Mohlo by vás zajímat: Letiště Štětín (SZZ)

 
             

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Polsku

Nejvyšší hora Polska

Seznam měst - Polsko

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.