Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Tajná pláž v Mirisse

Foto, en.wikipedia.orgDalší noc strávená ve Weligamě a další den ztracený čekáním na surfařské vlny - už jsme potřebovali změnu. Pan domácí z našeho ubytování nám půjčil skútr a tak jsme se vydali na výlet do sousedního městečka s úkolem najít „Secret Beach“.

Srí Lanka má určitě spoustu tajných pláží, o kterých nikdo nic neví. My si vybrali tajnou pláž v Mirisse a mile nás překvapila. Překvapila nás tím, že ve velmi rušném a turisticky známém letovisku najdete skvost v podobě téměř prázdné pláže.

Foto, en.wikipedia.orgMoc nechybělo a ani bychom se na pláž nedostali. Hledali jsme ji úplně všude, v průvodci totiž snad ani nebyla zmíněná. Ptali jsme se místních i turistů a nic. Nikdo to nevěděl nebo nechtěl prozradit. Bylo velké teplo i na motorce a už jsem myslela, že to vzdáme a půjdeme na tu velkou, dlouhou a lidmi zabranou hlavní pláž.

Poslední zkouška dojet na konec vesnice a znovu hledat odbočku do leva se opravdu vyplatila. V posledním okamžiku jsem zahlédla malinkatou cedulku „Secret Beach“. Ihned jsme stočili náš vypůjčený stroj a jali se hledat to rajské místo ve změti uliček a domečků. Cesta vedla pořád nahoru do kopce a nám se to zdálo vážně divné. Když už se cesta začala opět klikatit dolů, věděli jsem, že máme vyhráno.

Skútr nás odvezl k rezortu, který bychom tam tedy určitě nečekali, ale který byl prázdný, až na dva obyvatele a číšníka.

U podniku můžete skočit do tyrkysové laguny, půjčit si lehátka, šnorchly a potápěčské brýle a užívat si zlaté pláže. Na druhé straně je ale také pláž, o něco divočejší a osamocenější. Ta byla jako stvořená pro nás.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Ručník jsem si položila vedle divokého, ale kamarádského psa a z pod stromů nás pozorovalo pár místních chlapíků popíjejících zbytky tvrdého alkoholu, který jim zbyl z bujarých oslav Nového roku. To bylo jediné, co nám trochu vadilo, ale je to přeci jejich zem, takže jsme to ani neřešili.

 

 

Voda byla průzračná, teplá, čistá a rozbouřená. Ideální podmínky na vodní radovánky! Ještě, že nám pán domácí půjčil potápěčské vybavení. S barevným podmořským světem, který v těchto místech určitě najdeme, měl hodný Srílančan úplnou pravdu.

Autor: Diana Schirlová


 

       
      Čtěte také:
     

Výlet jednoho kufru aneb cesta na Srí Lanku

       

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.