Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

USA – země prostoru, šílených aut a atraktivních možností

USAAsi každý člověk má v seznamu svých vysněných cestovatelských cílů zařazenou i Ameriku, ať už tu Severní, Střední nebo Jižní. Můj sen se uskutečnil před pár lety, kdy jsem se s bratrem, tátou a dalšími dvěma kamarády vypravila desetihodinovým letem na východní pobřeží.

Půjčeným autem jsme procestovali města i přírodu od Niagarských vodopádů, přes Key West a Floridu, po Houston. Projeli jsme celkem 15 zemí a krátce navštívili Kanadu. Zážitků je opravdu spousta a strávili bychom zde snad celý den vyprávěním. A že je o čem! Ke svému vzpomínání jsem vybrala tedy oblast Floridy – Key West a Everglades. A záměrně něco vynechala. Bylo by to příliš dlouhé…

 

Atraktivní prádelna

První kroky nás zavedly do středu Key Westu, výběžku pod Floridou, na jehož konci se nachází nejjižnější bod celé USA. Vychlazení ze severu a klimatizace jsme poprvé otevřeli dveře a nemohli udržet krůpěje potu. Jelikož byl konec května, nedokázali jsme si představit, jak to tu vypadá na vrcholu léta. Teplota vysoce přesahovala 80°F a vzduch stál na místě. Jako bychom se dostali do sauny a prádelny zároveň.

Náš jediný výlet zde směřoval na cíp celého výběžku, na ostrov Key West. Cestou jsme hleděli s otevřenými ústy na dlouhé mosty spojující ostrovy k sobě, vybudované jen pár desítek metrů nad vodní hladinou Mexického zálivu. Pozorné oko uvidělo pár delfínů a velkých racků.

Se zaparkováním auta jsme prakticky neměli problém. Zaplatili jsme několik dolarů a vydali se do města. Všude páchly „hnijící“ kaluže. Alespoň jsme tak věděli, že zrovna tohle místo nepřejdeme.

 

 

Nejlepší způsob, jak poznat cizí město, je si pořídit lístek na Sightseeing autobus. Ten náš řídil veselý černoch bavící svými vtipy a jižanskou angličtinou veškeré obecenstvo. Smíchu bylo hodně, ale i informací, které zpaměti rozdával světu. Tak to v Americe chodí. Tedy ve většině měst. Žádný nahraný text, nýbrž živé „vystoupení“ řidiče krmící zákazníky svými postřehy.

Když už jsme tady, co se nezajít podívat do domu Ernesta Hemingwaye? Tam na nás čekala spousta koček i kočičí náhrobky venku pod domem.

USA

USA

Naproti stojí maják, jdeme na něj. Sice nebyl nijak extrémně vysoký, ale rozhled byl neskutečný. Viděli jsme z něj dokonce velkou výletní loď, která zabrala svou délkou několik bloků.

Kdybychom nenavštívili nejjižnější bod, ze kterého už to je jen 90 mil na Kubu, nemohli bychom říct, že jsme Key West navštívili. Na fotku jsme čekali ve frontě. A mohli jsme vyrazit na sever.

 

USA

 

Mokřady, kam se jen podíváš

Na i z Key Westu vede dlouhá cesta prakticky jen mokřady. Samozřejmě dálnicí nad nimi vybudovanou. Zamířili jsme do Miami. Smočili těla v Atlantiku, zahráli si na pobřežní hlídku na Miami Beach a těšili se na Everglades.

USA

 

Za dva dny nás čekal den mezi aligátory. Prožili jsme ho s průvodcem Adamem. Nebáli jsme se, že žádné zvíře neuvidíme. Naopak, bylo jich přehršel. Zvlášť když jsme byli na vznášedle. Takový bonus, viděli jsme i orla bělohlavého. To se jen tak někomu nepoštěstí. A rozjetého aligátora, kolem kterého se slétalo hejno (nejspíš) supů. V rámci výletu byl i oběd a s ním spojená ochutnávka aligátořího masa z místní farmy. Lepší maso snad ani neexistuje. Není to ani kuřecí, ani rybí, prostě aligátoří. Žádné srovnání to nemá.

Poslední část výletu byla pozorovací, a to delfíny. Viděli jsme jen jednoho. I přesto jsme nebyli zklamaní. Viděli jsme další část Everglades, Floridy a zjistili, že tady je prostě krásně. I když trochu vedro a dusno.

 

USA

USA

 

Pokračování příště

Podle našich plánů to nebyla jediná cesta na západ. Tam jsou vyhlídky zase jiné…

Autor: Lucie Pinková

 

 

Přehled last minute zájezdů do USA - přehled

Přehled států v USA

Mezinárodní letiště v USA

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.