Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vung Tau – město s „nejvyhlášenějšími plážemi“

LehátkoO mnoha místech ve Vietnamu se v různých průvodcích můžete dočíst, že jsou tam ty nejkrásnější pláže. Co se týče malého rybářského městečka Mui Ne, průvodci určitě nelžou. Ovšem pláže, které se ale nacházejí u města Vung Tau, mají k tomuto popisu velmi daleko.

Ve městě se nachází celkem tři pláže. Všechny tři lemuje poměrně rušná silnice, i mimo sezónu se zde koupe tolik lidí, že je velmi obtížné se vůbec dostat do vody, a z nezjištěných příčin se zde všichni koupou oblečení. Někteří muži bez trička, ženy ovšem bez výjimky v šatech, sukních, nebo dokonce v džínách.

Užívání si pohody na krásné pláži v bikinách tu tedy určitě nezažijete. Na některých místech se dokonce nachází stánky, ve kterých vietnamci připravují právě vylovené rybky a mořské plody. Odpad z nich ale házejí zpátky do moře a pokud tak nejsou větší vlny, tyto zbytky ryb velmi zapáchají a koupání je tak nemožné.

 

 

I přes to ale stojí za to tohle město navštívit. Potkává se zde mnoho náboženských tradic, takže je možné navštívit hinduistický chrám a hned o pár desítek metrů dál si vyšlápnout na velkou sochu Ježíše. K té tu vede krásná stezka a po jejím zdolání je možné zdarma vyjít po schodech ve středu sochy, a vychutnat si tak krásný výhled na město z ramenou Ježíše. Tak jako ve všech větších vietnamských městech, mnoho finančních prostředků je investováno do výzdoby města. V parcích jsou tak stromy ostříhané do zvířecích tvarů a podél cesty se táhnou nekoneční draci z okrasných rostlin.

 

 

Město se rozděluje na dvě větší části, které jsou propojené cestou podél pobřeží. Půjčit si tak skútr, a celou cestu si projet je tak zde téměř nutností. Navíc je tak možné navštívit mnoho různých street foodů a skvělých restaurací. Specializují se zde především na čerstvé ryby a plody moře, a díky tomu, že je připravují téměř ihned po vytažení z moře, je tak všechno naprosto vynikající. Na pobřeží se nachází také několik restaurací, které doporučuje samotný průvodce Lonely Planet. Do takových restaurací je vždy nutné udělat si rezervaci minimálně 24 hodin předem, stojí to ale za to.

Nad městem se tyčí vysoký kopec. Na jeho vrcholu je vybudovaná nová, velmi moderní městská část pro bohaté vietnamce nebo náročné turisty. Do této části je možné nechat se vyvézt lanovkou, ta je ale na vietnamské poměry dost drahá – necelých 250 metrů jízdy vyjde jednoho dospělého na tři sta korun.

 

Lanovka

 

Pokud budete přece jen toužit po koupačce v moři, je dobré si vypůjčit skútr a zajet si asi deset kilometrů za hranice města, do neobydlených částí pobřeží. Je zde možné najít pozůstatky starých hotelových resortů, u kterých je možné vychutnat si dlouhé bílé pláže, a nemusíte se bát návalu vietnamců ani turistů. U některých ještě dokonce zůstaly altánky a lehátka.

 

Lehátko

 

Autor: Michaela Šofková

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.