Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Zastávka v Melbourne

Foto, en.wikipedia.orgAustralské Melbourne můžete využít jako delší zastávku při cestě na Nový Zéland. Byli byste hloupí, kdybyste na těch pár hodin, které vám mezipřistání v Austrálii nabízí, nevyužili příležitost a nezajeli se podívat do města.

Pokud si musíte na letišti zavazadla vyzvednout, uschovat a poté je opět odbavit asi vás to zdrží, nicméně i 4-5 hodin času stojí za výlet do centra velkoměsta.

Po uschování zavazadel se vydejte před letištní halu a hledejte červený autobus, který jezdí každou půlhodinu do města a zase zpátky na letiště za 18$. Cesta trvá jenom 30 minut, takže, jak říkám, opravdu se to vyplatí!

 

 

Autobus mě tehdy vyložil na autobusovém nádraží, které se nachází téměř v centru. Vezměte si na nádraží obyčejnou mapku města a zaručuji vám, že se neztratíte. Vydejte se podél řeky na krásné stupňovité náměstíčko, kde se vždycky něco děje. V Melbourne jsem byla dvakrát a vždycky stálo za to chvíli pozorovat  pouliční umělce a muzikanty.

Když budete mít ještě trochu času, vydejte se dál podél vody. Řeka vám dohromady s městem poskytne ty nejkrásnější fotky, které z Melbourne můžete mít.

Mohlo by vás zajímat:  Letiště Melbourne (MEL)

 
       Mohlo by vás zajímat: Letenky z Prahy do Melbourne na Kiwi.com
 

 

Foto, en.wikipedia.orgPokud budete mít hlad, zajděte hlouběji do melbournských uliček. Téměř na každém rohu najdete bary, restaurace a fast foody s nejrůznějšími kuchyněmi světa. Ne nadarmo se říká, že Melbourne je gurmánským městem.

Kousek od náměstí narazíte na Chinatown. Šla jsem se tam projít, ale protože jsem ve světě navštívila spoustu čínských měst, nijak mě zrovna tento Chinatown neoslovil. Samozřejmě se tam zajděte podívat sami a udělejte si obrázek.

Když se můj výlet chýlil ke konci, vyrazila jsem ještě na druhou stranu řeky a obdivovala Melbourne zase z jiného úhlu. A právě na té straně města, blíže autobusovému a vlakovému nádraží, můžete zajít do nákupního domu, prý outletu. Ceny se mně nezdály zrovna outletové, avšak já jsem sem neletěla kvůli nakupování.

Mým cílem bylo protáhnout si ztuhlé tělo z dlouhého letu, prozkoumat, alespoň okrajově, město a dát si něco dobrého k jídlu před mým krátkým a posledním letem. Vše splněno!

Autor: Diana Schirlová

 

 

Hotely v této lokalitě přes booking.com

Booking.com

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha – Melbourne nebo Sydney od 14 990 Kč

Jak dlouho trvá let do Melbourne?

Perth, Melbourne, Sydney z Londýna od 17 590 Kč

Melbourne ze Stockholmu za 12 577 Kč

Letiště Melbourne (MEL)

Cesta do Austrálie

Australský deník – přílet


 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.