Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Cestovní pojištění vás ochrání na cestách po celém světě

Jen málokdo z nás nevyjede alespoň jednou do roka do ciziny. Zahraniční dovolená v některém přímořském letovisku je dnes pro většinu z nás standardem. Často vyrážíme i na jednodenní výlety k našim sousedům nebo na prodloužené víkendy do některé z evropských destinací. A mnozí vášniví cestovatelé dnes tráví na cestách i několik měsíců v roce.

 

 

Ať cestujeme samostatně nebo s cestovní kanceláří, bezpečnost by měla být na prvním místě

Většina z nás cestuje hlavně v létě, výjimkou ale nejsou ani zimní pobyty na horách a v teplých krajích. Rodiny s dětmi většinou volí osvědčené lokality, řada lidí ale ráda vyráží do míst, ve kterých se turisté objevují spíše sporadicky. Každý si cestování plánuje podle svých preferencí; jedni se do zahraničí vydávají výhradně s prověřenou cestovní kanceláří, další hledají dobrodružství a chtějí poznávat cizí zemi na vlastní pěst. A řada těch, co žijí v pohraničních oblastech, dokonce jezdí do sousední země na obyčejné nákupy. A mnozí z nás mají tendenci podceňovat rizika. Do potíží se přitom můžeme dostat kdekoli, proto je na místě snažit se jim předejít. A pokud už se objeví, alespoň minimalizovat jejich dopad.

 

 

Kvalitní cestovní pojištění vás nenechá na holičkách

Bez ohledu na to, zda v mimo území ČR strávíme několik měsíců nebo jediné odpoledne, musíme počítat s tím, že se v případě nehody či náhlých zdravotních obtíží nemůžeme spoléhat na bezplatnou zdravotní péči. I v rámci Evropské unie je tedy vhodné sjednat si cestovní pojištění. To by kromě samotných léčebných výloh mělo krýt i odpovědnost za způsobené škody a případnou ztrátu zavazadel. K dispozici by měla být nepřetržitá asistenční služba v naší mateřštině a limity by měly být dostatečně vysoké na to, aby náklady na zdravotní péči v zahraničí pokryly. Součástí cestovního pojištění od ČSOB je vše nezbytné včetně pojištění léčebných výloh do výše 7 milionů Kč a úrazového pojištění. A při jeho sjednání získáte slevu 10 % z ceny.

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.