Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cheddar – městečko, kde je největší soutěska Velké Británie

Panoramatické výhledy na krajinu, soutěska Gorge, magické jeskyně, vápencové lomy, ale také  golfové hřiště a kulinářské dobroty jsou dominantami občanské farnosti a městečka Cheddar. Půvabná větší obec se nachází v okrese Sedgemoor a pro turisty slouží jako místo k přenocování, když pokračují do Cornwallu a Devonu.

Cheddar se rozprostírá v chráněné krajinné oblasti Mendip Hills, která má plochu 200 km2. Milovníci přírodních krás ocení zdejší vápenaté louky, kopce, lomy a krasové jeskyně. V lokalitě se vyskytují javorové lesy, suché kamenné zdi, stěny rostliny whitlowgrass, motýli, netopýři i drobní savci.

 

 

 

 

Podzemní království

Chráněná krajinná oblast vyniká obrovskými plochami vápence, jež byly opotřebované vodou. Vznikly tak jeskyně, o kterých už věděli v římských dobách. Valná většina z nich však byla prozkoumána až ve 20. století. Veřejnosti jsou přístupné jeskyně Cox´s Caves a Gough´s Caves. Návštěvou se potěší nadšenci outdoorových aktivit, lovení, lezení ve skalách i pěší turistiky. Určitě zaujme, že byly kdysi jeskyně využívány jako místo pro zrání zdejších sýrů.

 

Cheddar Gorge – gigantická vápencová rokle

Pozoruhodný zážitek přináší prohlídka největší soutěsky Velké Británie -  Cheddar Gorge v Mendip Hills. Možná jste nevěděli, že zde byla nalezena britská nejstarší a neporušená lidská kostra muže, jejíž stáří může být až 9000 let. Byla objevena v roce 1903. Cheddar Gorge je nedílnou součástí komplexu jeskyní s krápníky a stalagmity. Přes rokli vede Cliff Road (B3135) a je populární mezi cyklisty. Osloví horolezecké cesty na 27 skalách.

 

 

    Cheddar Gorge


Co dělat?

Neméně zajímavé jsou také lomy Batts Combe a Callow Rock, kachní závody v soutěsce, ohňostroj, závod v dračích lodích a koncerty v domě St. Michaela Cheshire. Kroky turistů vedou také do kostela sv. Ondřeje s nádhernou věží. Za návštěvu stojí mlékárna, kde se vyrábí sýr Cheddar tradičním způsobem.

Autor: Michaela Hajdová

 

 

 

           
  Čtěte také:        
  Seznam měst - Anglie

Britské ostrovy

Seznam letišť v Anglii

   
  Anglické bankovky Doba letu do Anglie      
           

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.