Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Chrám Borobodur na Jávě

Foto, en.wikipedia.orgChrám Borobodur, největší buddhistická stúpa na světě, byl postaven z 1,6 milionu kvádrů vulkanického andesitu na devíti úrovních.

Na pěti čtvercových terasách jsou postaveny tři kruhové plošiny a na vrcholu se nachází další stúpa. Silný dojem ze stavby je umocněn pěti úrovněmi nádherných plastik v kameni zobrazujících Buddhův život a komentujících smysl jeho učení.

 

Tyto obrazy tvoří nejúplnější soubor buddhistických reliéfů, jaký byl kdy vytesán. Když poutníci obcházejí kolem a modlí se u každého obrazu, poznenáhlu se jim zdá, že vystupují z pozemského světa do toho nadpozemského.

Chrám byl v 10. století opuštěn, později pohřben pod popelem z blízké sopky a nakonec v roce 1815 znovu objeven.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Tento indonéský chrám, který je zasvěcen Buddhovi Gautamovi patří k největším turistickým atrakcím v zemi a od roku 1991 patří do světového dědictví UNESCO

 

 

 

 


Zdroj videa: YouTube CC, Hans Otten

 


Vložil/a: Daniel Česák 30.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.