Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Čím platit v Izraeli?

Izraelská měna se nazývá šekel (ILS) a dělí se na agoroty (skloňuj jedna agora, dva agoroty, atd.) – jeden šekel obsahuje 100 agorot. Šekely můžete zakoupit v pražských směnárnách, anebo můžete měnit až na místě samém.

 

 

Do Izraele s sebou vezměte dolary či eura – dolarům však v této zemi dávají přednost. Na mnohých místech s nimi můžete platit rovnou (hotely, obchody se suvenýry).

Bank a směnáren najdete dostatek, měnit můžete i v bankomatech, ale nezapomeňte, že v těch uhradíte větší poplatek za výměnu než ve směnárně.

 

Používané mince mají hodnotu 10 a 50 agorot (1/2 šekelu) a 1, 2, 5, 10 šekelů; hodnota bankovek je 20, 50, 100 a 200 šekelů.

V některých obchodech i na pokladnách památek je možné platit mezinárodní kartou (Eurocard/MasterCard, VISA, American Express, aj.).

Zajímavostí je, že v Izraeli si můžete zřídit účet, i když jste cizinec.

 

Ceny jsou v Izraeli srovnatelné se západní Evropou. Ušetřit můžete, budete-li nakupovat v supermarketech, anebo se stravovat na ulici. Na ubytování ušetříte, když místo hotelů využijete tamní hostely. Drahý je alkohol – hlavně pivo. Avšak záleží na vás, kolik dokážete na tržištích usmlouvat.

Křesťanské památky, arabské mešity a židovské synagogy a Chrámovou horu můžete navštívit zdarma; platit musíte při vstupu do muzeí a přírodních rezervací.

Autor: Jaroslava Linková

 

       
    Čtěte také:  
   

Rady a tipy na cestu do Izraele

Seznam letišť v Izraeli

   

Doba letu do Tel Aviv

Doba letu do Eilat

       

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.