Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Co vzít do Chorvatska, kuny nebo eura?

K nejbližšímu a nejkrásnějšímu moři míří rok od roku více Čechů. Nádherná příroda, historická města, moře, které hraje tisícem odstínů modré a tyrkysové. Živá letoviska plná zábavy nebo klidné apartmány v soukromí. Ať už si pro dovolenou v Chorvatsku vyberete jakékoliv místo, je třeba vědět, jak nejvýhodněji v Chorvatsku zaplatit. Kuny nebo eura?

 

 


 

 

Mince v hodnotě: 1 kuna


Chorvatsko i po vstupu do EU s vlastní měnou

Ačkoliv Chorvatsko oznámilo záměr přijmout během příštích deseti let měnu euro, zatím zůstává oficiální měnou v Chorvatsku kuna. Má značku HRK. Kuna jako bankovka je v oběhu v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000. Jedna kuna má 100 lip, ty obíhají v podobě mincí v hodnotě 1, 2, 5, 10, 20 a 50 lip. Při pobytu v Chorvatsku se vám v peněžence objeví i mince s nominální hodnotou 1, 2, a 5 kun.

 

Směna chorvatské kuny

Oblíbenost letoviska napovídá, že koupit u nás chorvatskou měnu kuna nebude žádným problémem. Je výhodnější si kuny vyměnit už u nás. I kdybyste k tomuto kroku přistoupili až uprostřed turistické sezóny, kurz v našich bankách bude výhodnější než v chorvatských v místě pobytu.

 

Placení v Chorvatsku

Chorvatsko umožňuje na mnoha místech využívat k platbám platební kartu. Při placení platební kartou jsou ceny nejpříznivější. Pokud ji nevyužíváte, určitě zvolte hotovost a místní měnu. Téměř kdekoliv v Chorvatsku je možné zaplatit i eury, ale ceny v místní měně vycházejí mírně nižší. Platební kartu určitě využívejte i při placení mýtného a na čerpacích stanicích.

Autor: Iva Vendolská

 

 
 
  Mohlo by vás zajímat:        
 

Velká chorvatská letiště

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.