Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Hrady a zámky - oživlé památky

karlstejn.jpgLetošní rok bude pro nás opravdu pestrý, pravý čas na návštěvu nejbližšího hradu. Každý měsíc, v hlavní návštěvnické sezóny je věnován jinému tématu a na většině památkových objektů budou pro návštěvníky připraveny akce na dané téma měsíce. Na Křivoklátu se lidé například setkají s věhlasným alchymistou Magistrem Kelleym, jemuž budou návštěvníci pomáhat prchat z hradního vězení, na Karlštejně budou turisté pomáhat císaři Karlu IV. stavět hrad.

 

 

Květen - 13 komnaty

katakombypamátkové objekty zpřístupní prostory, kam je obvykle návštěvníkům vstup zapovězen. Uvidíte krovy, věže, sklepení nebo třeba salónky, které jsou mimo prohlídkovou trasu. ( státní zámek Sychrov, zímek Frýdlant, hrad Grabštejn, zámek Hrubý Rohozec, zámek Lemberk, támek Zákupy, Telč, Náměšť nad oslavou, Březnice, Hořovice, Karlštejn, Konopiště, Křivoklát, Mníšek pod Brdy, Mnichovo Hradiště, Sázava, Točník, Veltrusy)

Červen - měsíc dětí

Připraveny jsou pro ně výstavy, divadla, soutěže i speciálně upravené prohlídkové trasy. (zámek Hořovice, Březnice, hrad Karlštejn, Konopiště, Krakovec, Křivoklát, Sázava, Točník , zámek Žleby aj.)

Červenec - noční prohlídky

Přijďte si památky prohlédnou v netradičním čase a okusit specifickou atmosféru nočních prohlídek. Noční prohlídky budou navíc často doplněné speciálním programem.  (Březnice, Hořovice, hrad Karlštejn, Konopiště, Krakovec, Křivoklát, Sázava, Točník , zámek Žleby aj.)

Srpen - měsíc řemesel

Hrady a zámky byly vždy středisky také řemeslných prací. V srpnu se s nimi budete moct lépe seznámit a mnohé z nich si i vyzkoušet.

Září-kde se točilo

Hrady a zámky si oblíbili také filmaři. Připraveny budou tématické výstavy, besedy s herci a režiséry či promítání přímo na místě. ( Krakovec, Křivoklát, Březnice, Karlštejn, Konopiště, Točník, Veltrusy aj.)

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.