Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Pokuta pro Ryanair

Ryanair si vysloužil pokutu 3 miliony eur (zhruba 75 milionů korun). A za co? Přepravce se nejméně ve 178 případech vůbec nepostaral o klienty mezi 17. a 22. dubnem, kdy byla evropská letiště zavřená kvůli sopečnému prachu. Ryanair rozhodnutí označil za "úplný nesmysl". Mluvčí řekl, že firma plnila nařízení EU. Chtěla pasažérům vrátit cenu letenky, podle úřadu by ale měla nabídnout i asistenční služby těm, kteří chtěli na letadlo počkat.

Evropská směrnice o ochraně cestujících totiž upírá turistům právo na kompenzace v mimořádných situacích, jako jsou bezpečnostní riziko, povětrnostní podmínky neslučitelné s vypravením dotčeného letu nebo politická nestabilita. Do této kategorie podle jednoho z výkladů spadá i erupce sopky a její popel v ovzduší, který neumožňuje provoz právě kvůli bezpečnostním rizikům.

 

Vložil/a: 18.05.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.