Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Sněhový hrad v Harrachově

hrad-harrachovKdo neví kam ještě na výlet, ať vyjede do Harrachova na sněhový hrad. V těchto dnech je již hrad dokončený v celé své kráse. Je to největší sněhová stavba v Česku. Mohutnou středověkou pevnost s hlavní třináctimetrovou věží, dvěma menšími baštami, mostem a cimbuřím budují nadšenci na běžeckém stadionu u hotelu Skicentrum. Hrad zabere na délku asi 40 metrů a na šířku 25 metrů.  Uděláné jsou na něm i dvě skluzavky, jedna adrenalinová s tunelem pro dospělé a jedna menší, pozvolnější pro děti. Vstup je na vlastní nebezpečí.

AKCE : Dobívání sněhového hradu - v sobotu 20. února 2010 Na Běžeckém stadionu u hotelu Skicentrum v Harrachově

Sněhové hrady ve světě:

kemi-snehovy-hrad

Finsko - Kemi

Největší sněhový hrad lze pravděpodobně najít ve městě Kemi v severním Finsku. Hrad je 17 metrů vysoký a jeho zdi měřily na délku 1100 metrů. Hrad  má restaurace, galerie, hotel a dokonce i kaple. V galerii výtvarného umění jsou  sochy z ledu. Jak krásné jsou! Jaká škoda že roztaje když přijde jaro!

První sněhový hrad v Kemi byl postaven v roce 1996. Dnes je město Kemi jznámě také díky této budově. Každý rok se zámek buduje na zelené louce.

kemi-snehovy-hrad-2

kemi-hrad

Japonsko - výsledek Sapporo sněhového Festivalu

snehovy hrad-japonsko

Disneyland

snehovy-hrad

Vložil/a: Daniel Česák 15.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.