Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Vancouver - město olympiády 2010

Vancouver.Město obklopené vodou na třech stranách u majestátného pohoří, Vancouver je největší město v provincii Britská Kolumbie s více než půl milionem obyvatel. Nyní město žije zimní olympiádou 2010, což má obrovský vliv na místní ekonomický rozvoj.  Vlastníci laciných hotelů a ubytoven, v kterých bydlí lidé s nižšími příjmy, je začali obnovovat a zvyšovat komfort v zájmu přilákání bohatších nájemníků a turistů.

Jeden z mnoha důvodu proč je Vancouver tak oblíbené město, je přístup veřejnosti k pobřeží. Téměř 18 km pláží obklopují Vancouver  a jedno sladkovodní jezero. Největší seskupení pláží se táhne od pobřeží Stanley Parku, False Creeku, až po oblast univerzity Britské Kolumbie. Mezi 18 kilometrů pláží ve městě patří First beach, Jericho, Kitsilano beach, Second beach, Spanish bank east, Locarno, Spanish bank west, Spanish bank expansion, Third beach a Sunset. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral, Hotel Vancouver, Muzeum antropologie, Galerie umění a Univerzita Britské Kolumbie.  

stanley-parkMírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Projevuje se to i na jeho obyvatelích, Vancouver má po městech Toronto, Montreal a Halifax čtvrtou nejštíhlejší populaci v Kanadě. Vancouver má též překrásné parky, největší je Stanley Park. 

 V pohoří North Shore leží tři lyžařsky oblíbené hory se sjezdovkami, Cypress Mountain, Grouse Mountain a Mount Seymour.  Skrz pohoří vedou světoznámé cesty pro horskou cyklistiku. Řeky Capillano, Seymour a záliv Lynn (Lynn Creek), vzdálené od Downtownu 20 minut autem nabízí výzvu pro milovníky raftingu a kajaku. Mezi oblíbené turistické místo patří i cesta nad Clevelandovou přehradou a visutý most Capilano Suspension Bridge, klenoucí se nad řekou Capilano v oblasti North Vancouver.

126 kilometrů od Vancouveru leží lyžařský rezort Whistler Blackcomb vyhlášený časopisem Sky Magazine za nejlepší lyžařské středisko na světě. Rozprostírá se na ploše 3 307 hektarů, což ho činí největším lyžařským rezortem v Severní Americe. A právě zde se konají již zmiňované Zimní Olympijské Hry. Přímo ve městě je  stadion GM Place a stadion Pacific Coliseum pro hokejové zápasy.

vancouver-mesto

Vložil/a: Daniel Česák 15.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.