Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Air Asia X uvažuje o zavedení linky z Česka do Malajsie

Pro většinu čechů zřejmě název Air Asia X bude neznámý. Tato nízkonákladová letecká společnost působí především na Asijském trhu, v poslední době ale také dobývá Evropu.

Dnes je možné s touto společností např. letět z Londýna do Malajského města Kuala Lumpur. Průměrná cena za let tam a zpět se pohybuje okolo 11tis Kč.  Tato nízkonákladová společnost se orientuje na dálkové lety a nabízí je za skvělé ceny.


Air Asia X uvažuje o zavedení linky z Prahy do Kuala Lumpur. V úvaze ještě figuruje Moskva. Věřme tomu, že společnost vyhodnotí Prahu jako atraktivnější a dočkáme se první nízkonákladové společnosti, která bude vypravovat svá letadla z Prahy do jihovýchodní části Asie. První letadla by mohla vzlétnout v druhé polovině roku 2010.


Jaké by to přineslo výhody pro zákazníky nejen z Česka?  Především by se objevil další hráč, který by tlačil na cenu letenek. Tentokrát ale na trasách ne po Evropě ale na dálkových spojích. Něco podobného tu chybí. Vznikne přímá linka do jihovýchodní Asie. Už nebude třeba letět např. přes Londýn. Na konec nesmíme zapomenout na cenu letenek. Kvůli cenově dostupnější letence bude jihovýchodní Asie o něco dostupnější. A nejen tato oblast. S Air Asia X je totiž možné pokračovat dále např. do Austrálie.


Air Asia začala létat v roce 2007, takže je to poměrně mladá letecká společnost. Její flotila ma v současnosti dva typy letadel Airbus 320, 340 a brzy přibude Airbus 350.

Pokud se Vám článek líbil, můžete pro něj hlasovat na anebo jej doporučte svým známým.

Máte snad vy nějakou zkušenost s popisovanou společností? Podělte se o ní v komentářích k článku.

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.