Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Velká Británie     

Co se děje v Londýně - duben

Ilustrační fotoCo vás čeká v  Londýně v dubnu 2010?

Pokud se chystáte v dubnu do Londýna, určitě vám přijde vhod typ na nějakou tu akci či významnější událost, která se v dubnu v Londýně bude konat. Pokud sami o nějaké té akci víte, nebojte se o ni podělit v komentáři k článku.

V případě, že řešíte dopravu do Londýna může se vám hodit náš seriál o aktuálních nejlevnějších letenkách. Sbíráme pro vás informace o letenkách pod 1 tis. Kč za let. Lety do Londýna a zpět často pod tisícovku vč. tax.! Registrujte se zdarma, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na akční slevy.

156. Oxford & Cambridge Boat Race 
řeka Temže - W6 9TD  3. dubna 16:30
NIlustrační fotoa počátku dubna se koná v Londýně tradiční - již 156. ročník - závod veslařů dvou nejprestižnějších londýnských univerzit - Oxford a Cambridge. V posledním ročníku vyhrála univerzita Cambridge, která také drží těsný náskok v počtu vyhraných vzájemných duelů 79:75. Zatímco výsledek moc neznamená, o závod je v hlavním městě Anglie tradičně velký zájem. Kolem řeky Temže se v době závodu shromáždí až čtvrt miliónů fanoušků. Vstupné je zdarma.

The Queen's Birthday Gun Salutes
Hyde Park
 21. dubna 12:00
Ilustrační fotoCelkem zajímavá událost se koná v Londýně dne 21. dubna. Toho dne proběhne oslava narození královny Elizabeth, tzv. The Queen's Birthday Gun Salutes. Celkem 41 ran z děl zazní v Hyde parku ve 12:00 hod. O hodinu později pak zazní 62 ran z děl poblíž Tower of London. Součástí oslav je i průvod. Tato slavnost připomíná Trooping the Colour, ale je poněkud menší. Oslavy probíhají každoročně 21. dubna, pokud datum nespadá na neděli. Při oslavách se představí britské dělostřelectvo a jiní v tradičních krojích. Vstupné je zdarma.

 

Shakespearovo divadlo zahajuje sezónu
Shakespeare's Globe Theatre, SE1 9DT  23. dubna - 3. října
Ilustrační fotoToto divadlo bylo postaveno přesně podle modelu které původního Shakespearova divadla. To původní zde stálo již od roku 1599 n.l. To dnešní pak od roku 1997. Divadlo má kruhový půdorys. Divaci mohou sedět velmi blízko jeviště, a tak se cítit skoro jako součásti představení. Doprava: nejbližší stanice metra je Southwark. Vstupné: pokud chcete sedět, zaplatíte mezi 15 až 33 librami, pokud vám postačí stání, zaplatíte 5 liber.

Pokud hledáte ubytování, mohl by vám pomoci tento vyhledávač:

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.