Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bezpečnost nebo soukromí?

Ilustrační fotoPo pokusu o zničení letadla ve vánoční den to vypadá, že soukromí mnohde půjde lehce stranou. Již některá letiště, nebo celé země plánují zavést kontrolu pasažérů tělesnými skenery. Tento typ skeneru již nějakou dobu využívá např. letiště v Manchesteru. Tyto skenery již delší dobu vzbuzují u některých lidí obavy o své soukromí. Jiní vidí tyto skenery jako jedinou rozumnou možnost, jak se terorismu v letadlech bránit.

Holandští úřednici již oznámili, že na letišti v Amsterdamu - odkud původně nigerijský terorista odlétal - zavedou tyto "full" tělesné skenery. Holanďané navíc vyzvali i evropské politiky, aby přistoupili ke stejnému opatření.

Další zemí, která se tyto přístroje chystá zavést je Nigérie.

Někde se uvažuje o tom, zda vůbec bude možné, aby si cestující sebou do letadla vůbec mohly brát nějaké zavazadlo, nebo jestli k příručnímu zavazadlu bude moct cestující přistoupit. Pokud by došlo k zákazu nošení příručních zavazadel na palubu letadla, příruční zavazadla by musela být odbavena jako běžné zavazadlo. A je dost pravděpodobné, že aerolinky by si za tato odbavení nechaly zaplatit. Dnes jsou příruční zavazadla u většiny dopravců zdarma.

 

Kam dál?Mohlo by vás zajímat: Nové skenovací zařízení v Manchesteru
Mohlo by vás zajímat: Letenky od 50 Kč vč. tax

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.