Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bristol a dovolená na kole

Jízda na kole je ideální způsob, jak se udržet v dobré kondici – navíc při stále větších dopravních zácpách je to velmi efektivní způsob dopravy. Využijte této příležitosti a vychutnejte si podzim v Bristolu na kole!

 

Bristolu se nedávno dostalo oficiálního uznání coby „města přátelského k cyklistům“ (Cycling City), a to zejména za to, jak podporuje používání jízdních kol coby bezpečné, zdravé a praktické alternativy k dojíždění do práce, za vzděláním a za zábavou.

Bristol a celý kraj jižního Glocestershire získaly státní dotaci na budování cyklostezek a podporu cyklistiky coby alternativy k používání osobních aut. Po obdržení dotace začalo městské zastupitelstvo na projektu intenzivně pracovat – byl vytvořen realizační tým, který dostal vybudování stezek na starost. V současné době se uvažuje o významném rozšíření této sítě jak o cyklostezky podél silnic, tak ve volné přírodě, a též o řadě podpůrných projektů, například cyklistické škole pro malé děti.

Je docela dobře možné, že si kolo po návštěvě Bristolu zamilujete. Pokud se tomu tak skutečně stane, pak doufáme, že v této zdravé formě pohybu budete pokračovat.

Do Bristolu vás dopraví např. easyJet - jednosměrná letenka stojí od 739 Kč (včetně tax, poplatků a příručního zavazadla).

Půjčovna kol např. zde.

Zdroj: EasyJet

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.09.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.