Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Brusel

Levné letenky Praha-Brusel, Brusel, letiště,Ryanair,Grande Place, doprava, letiště, BRUBrusel je hlavním městem  Belgie. Má 145 tis. obyvatel a rozhodně stojí za návštěvu. Kromě evropských institucí a množství eurokratů skýtá spoustu historických památek a zajímavostí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Památky

Přední historickou památkou je náměstí Grande-Place, které tvoří historické jádro města. Toto náměstí patří k těm nejpůsobivějším v Evropě. Hlavní dominantou je gotická radnice s 96m vysokou věží, na níž je umístěna socha patrona Bruselu. Atmosféru dokreslují také domy ze 17 st.  Jen o dvě uličky dál narazíte na Maneken Pis – proslulého chlapečka čúrajícího do kašny . Nezapomeňte také shlédnout  Atomuim – obří model atomu postavený při příležitosti výstavy EXPO 1958.

Doprava

Jednoduchá jízdenka umožňuje absolvovat hodinovou přestupní jízdu metrem, tramvají a autobusem, stejně funguje i jízdenka na deset jízd. Třetím druhem jízdenky, který turista jistě ocení, je jednodenní jízdenka. S tou můžete cestovat Bruselem po celý den všemi dopravními prostředky

Hodinová jízdenka s možností přestupu stojí 1,6 €. Balík pěti jízdenek stojí 7,3 €. Jednodenní jízdenka stojí 4,2 €.

Existuje také letištní linka. Pokud si lístek zakoupíte mimo autobus, zaplatíte 3 €, pokud zakoupíte lístek v autobuse, tak zaplatíte 4 €.

Mapa letištní linky:

Mapa letištní linky Brusel

Jízdní řády linek najdete zde. Mapa všech dopravních linek je na této stránce.

 

Letiště

Belgické letiště Brussels je letiště střední velikosti. Letiště je využíváno při cestách do Bruselu, a je vzdáleno 12 km od centra města. IATA kód používaný k identifikaci letiště je BRU. Všechny osobní lety jsou soustředěny do jednoho terminálu. Na letiště lítají  společnosti jako např. Aer lingus, Jet4you, Condor, Click4sky, Danube Wings, Easyjet, Vueling, Wind Jet, Ryanair atd.

Plánek letiště ve formátu PDF najdete zde.

Do Bruselu je možné levně doletět z Bratislavy se společnosti Ryanair. Zdarma se registrujte na našem webu, a budete pravidelně informování na váš email o aktuálních levných letenkách.

Ubytování
 

Motel One Brussels

Cena na noc pro dva - 1 680 Kč
 

Atlas Hotel Brussels

Cena na noc pro dva - 2 540 Kč

 

Mapa

Trasa letu z Prahy, letenky koupíte nejlevněji od aerolinky Ryanair, přehled tarifů

 

Mohlo by vás zajímat:

Památky v Bruselu

Hlavní vlakové nádraží

MHD - Brusel

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.