Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Co na podzim v Rusku, aneb krásy Ruska na podzim

Myslíte si, že do Ruska se dá jet jen v létě? Omyl! Rusko se pyšní spousty zajímavými, jak kulturními, tak přírodními památkami. No a řekněte sami, kdy vypadá příroda lépe, než když je zahalena do teplých barev podzimu? Správně, nikdy. Vyrazte v příštích měsících směr východ a zažijte kombinaci divokého Ruska s romantickým podzimem. Nevíte kam? My vám poradíme!

 

 

Soči

Snad každému se jako první vybaví zimní olympijské hry v roce 2014. Jenže Soči není jen olympijské město. Je to město s velkým množstvím historických, kulturních, přírodních a architektonických památek.

 

Soči

 

Příroda

Jednou ze spousty dominant města je Sočský národní park, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete tu potkat významné druhy zvířat jako je třeba zubr evropský nebo rys ostrovid.

Park se nachází na území pohoří Kavkazu, který Soči vytváří výjimečnou kulisu.

Pokud byste radši objevovali faunu a flóru poněkud jednodušeji stačí zajít do Sočského ocenária, které je největším akváriem v Rusku, ve kterém narazíte i na vodní tunel, vodopády a další atrakce. A nesmíte zapomenout na Sočské arboretum neboli botanickou zahradu.

 

Kultura a relax

Soči je město bohaté i na kulturu. Můžete zde navštívit hned několik hudebních a filmových festivalů třeba Kinotavr a AquaJazz nebo celou řadu divadel, koncertních hal a muzeí.

A kdybyste z toho všeho byli unavení, zaskočte si do lázní, protože Soči je především město lázeňské.

Po většinu roku je zde mírné podnebí a ve zdejších teplých vodách Černého moře se lze koupat i v říjnu. A i to dělá ze Soči ideální místo kam vyrazit na podzim.

 

Kazaň

Dalším městem kam vyrazit je za nás rozhodně Kazaň. Převážně pro její bohatou historii a s ní spojené památky. Do historie jednoho z největších měst Ruska se zapsaly jména jako Ivan IV. Hrozný, Kateřina Velká a dokonce i Sv. Václav.

 

Kazaň

 

Památky

Pokud Vás zajímají dějiny, kazaňský kreml je jedno z míst, které musíte navštívit. Není to jen strážní sedmipatrová věž Söyembikä, která je hlavním symbolem města, ale celý areál architektonických, historických a archeologických památek, které společně zaznamenávají dějiny od 10. století.

Možná i z toho důvodu je kazaňský kreml zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

V Kazaňském kremlu se nachází jedna z největších mešit Evropy: Qul-Şarif. Byla postavena podle původní mešity, která byla zničena při útoku vojsk Ivana Hrozného. Je považována za symbol soužití muslimů a pravoslavných. Mešita funguje i jako muzeum Islámu, knihovna a sídlo posledního imáma, podle kterého je mešita pojmenována.

 

Dále je tu například Petropavlovská katedrála, postavena na památku pobytu Petra Velikého ve městě. Neobvyklý matriční úřad s rozhlednou nebo opravdu pozoruhodná památka lákající jak turisty, tak duchovní poutníky: Chrám všech náboženství. Pod jednou střechou zde najdeme znaky šestnácti světových náboženství.

 

Karélie

Napůl Ruská, napůl Finská, země tisíce jezer, která zaujme nejen svou divokou přírodou.

V dějinách o území Karélie bojovalo Rusko, Finsko i Švédsko. Dnes je území rozdělené mezi Rusko (Republika Karélie) a Finsko (Jižní a Severní Karélie).

 

Karélie

 

Ladožské jezero

Největší v Evropě a patnácté největší na světě, to je jedno z nejrozmanitějších jezer v Rusku.

Nachází se nedaleko hranic s Finskem a okolní příroda stojí za vidění. Kromě losů a sobů, tu narazíte i na medvědy. Na jezeře můžeme najít téměř 660 ostrovů s významnými stavbami, jako třeba klášter na ostrově Vallam. Nejbližším velkým městem je Petrohrad, který je sám o sobě skvostem. O tom vypovídá i to, že si nese titul jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, ne-li světa.

 

Zaujali jsme Vás? Tak na co čekáte? Pořiďte foťáky, vízum a vyrazte s námi objevovat krásy Ruska na podzim. A když nevíte kde zařídit vízum, pomůže vám vízové centrum VHS-CZECH.cz.

 


Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.