Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklostezku v Praze-Podolí vloni využilo téměř 250 tis. lidí

Ilustrační foto - cyklostezkaNa jedné z nejfrekventovanějších pražských páteřních cyklostezek v Podolí pod Vyšehradskou skálou probíhalo od loňského dubna až do konce roku 2009 sčítání cyklistů a dalších uživatelů stezky. „Měření jsme prováděli pomocí elektronických sčítačů Eco-counter, které zaznamenávají nejen počet uživatelů, ale zároveň i směr jejich pohybu,“ vysvětluje koordinátor sčítání Luboš Kala z Partnerství, o.p.s., která je dceřinou společností Nadace Partnerství.

Mezi dubnem a posledním měsícem v roce 2009 využilo stezku téměř 250tis. lidí. Nejvyšší denní hodnota, 3 000 impulzů celkem v obou směrech, byla naměřena v neděli 17. května. Zajímavé je, že i v zimě na Silvestra touto stezkou projelo za den 100 cyklistů.

V současnosti tak je v Praze na 305 km cyklotras, 129 km cyklostezek a 44 km cyklopruhů, v roce 2004 to přitom bylo pouze 179 km cyklotras, 59 km cyklostezek a 0 km cyklopruhů. „Podíl cyklodopravy přitom ve stejném období narostl asi z 0,4% na 1,6% v rámci celkové dělby přepravních výkonů v Praze", sdělil Daniel Mourek.

Zdroj: www.nadacepartnerstvi.cz

 


Mohlo by vás zajímat: Články o levném ubytování
Mohlo by vás zajímat: Praktické informace o letištích

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.01.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!