Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklostezku v Praze-Podolí vloni využilo téměř 250 tis. lidí

Ilustrační foto - cyklostezkaNa jedné z nejfrekventovanějších pražských páteřních cyklostezek v Podolí pod Vyšehradskou skálou probíhalo od loňského dubna až do konce roku 2009 sčítání cyklistů a dalších uživatelů stezky. „Měření jsme prováděli pomocí elektronických sčítačů Eco-counter, které zaznamenávají nejen počet uživatelů, ale zároveň i směr jejich pohybu,“ vysvětluje koordinátor sčítání Luboš Kala z Partnerství, o.p.s., která je dceřinou společností Nadace Partnerství.

Mezi dubnem a posledním měsícem v roce 2009 využilo stezku téměř 250tis. lidí. Nejvyšší denní hodnota, 3 000 impulzů celkem v obou směrech, byla naměřena v neděli 17. května. Zajímavé je, že i v zimě na Silvestra touto stezkou projelo za den 100 cyklistů.

V současnosti tak je v Praze na 305 km cyklotras, 129 km cyklostezek a 44 km cyklopruhů, v roce 2004 to přitom bylo pouze 179 km cyklotras, 59 km cyklostezek a 0 km cyklopruhů. „Podíl cyklodopravy přitom ve stejném období narostl asi z 0,4% na 1,6% v rámci celkové dělby přepravních výkonů v Praze", sdělil Daniel Mourek.

Zdroj: www.nadacepartnerstvi.cz

 


Mohlo by vás zajímat: Články o levném ubytování
Mohlo by vás zajímat: Praktické informace o letištích

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.01.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.