Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Dovolená - Jindřichův Hradec

Jindřichův HradecCestopis nám dodala: Ewa Česáková, děkujeme

S manželem, jakožto bývalí turisté jsme se vydali na dovolenou do Jindřichova Hradce. Ubytování jsme si našli v turistické ubytovně ve městě. Město Jindřichův Hradec je zajimavé tím, že uprostřed města má dva rybníky, malý a velký Vajgar a komplex hradů a zámků. Přímo na zámku jsme objevili restauraci, kde velmi dobře a levně vařili. Hlavně jsme se těšili na unikátní uzkokolejku, která v letní sezoně jezdí na trase z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Raritou byla parní lokomotiva a historické  vagóny z dřevěnými lavicemi. Trasa trvá cca 2 hodiny směrem tam a 2 hodiny zpátky. Zaplatíte 200kč a jedete skrz lesy České Kanady a máte pocit, že se zastavil čas.

 

 

Další výlet jsme podnikli do Červené Lhoty - tu asi každý zná jako pohádkový zámek, který leží na skalním ostrově uprostřed rybníka z přístupem po kamenném mostě. Zámek jsme si prohlédli, pak ho obešli po souši a také obepluli na lodičce, kterou tam půjčují.

Další výlet se konal na hrad Landštejn ,který je jedním z romanských hradů v naší republice. U hradu&  vystupovalo historické divadlo se svými představeními.

Po výstupu na vysokou věž hradu jsme měli krásný výhled na hluboké lesy České Kanady.

Ani další den jsme nezaháleli a vyjeli na výlet směrem na Novou Bystřici a dál do Rakouska. Navštívili jsme hned za hranicemi malebné městečko Litschau. Je to malé městečko s hradem. Ve městě jsme našli také rybník z možností plavání, rybařeni a půjčení lodiček. Na zpáteční ceste jsem navštívili Chlum u Třeboně a zavzpomínali na naše dovolené ještě z dětmi. Zaplavali jsme si v rybníku Hejtman a dobře najedli v jídelně u kostela.

Následný den bylo krásné počasi. Proto jsme se rozjeli na piskovnu do Veseli nad Lužnici. Pískovna byla v lese, a kdo by se nechtěl koupat, tak mohl pískovnu obejít po naučné stezce ze 14 zastavkami, celkem 7 km. Bylo tam také občerstvení a půjčovna šlapacích kol.  

Týden docele rychle utekl, ale viděli jsme toho dost. My jsme jezdili autem, ale z Jindřichova Hradce je dobré spojení do všech námi navštívených lokalit i jinými dopravními prostředky. O konkrétních možnostech dopravy vám podají informace na informačním středisku v Jindřichově Hradci na ul. Panská 136/1.

Úzkokolejka a pohled na Jindřichuv Hradec

úzkokolejkapohled na město

Turistická ubytovna

ubytovna

 

 Přehled ubytování v této oblasti

Ubytovani

  

Vložil/a: Daniel Česák 09.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!