Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Dovolená - Jindřichův Hradec

Jindřichův HradecCestopis nám dodala: Ewa Česáková, děkujeme

S manželem, jakožto bývalí turisté jsme se vydali na dovolenou do Jindřichova Hradce. Ubytování jsme si našli v turistické ubytovně ve městě. Město Jindřichův Hradec je zajimavé tím, že uprostřed města má dva rybníky, malý a velký Vajgar a komplex hradů a zámků. Přímo na zámku jsme objevili restauraci, kde velmi dobře a levně vařili. Hlavně jsme se těšili na unikátní uzkokolejku, která v letní sezoně jezdí na trase z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Raritou byla parní lokomotiva a historické  vagóny z dřevěnými lavicemi. Trasa trvá cca 2 hodiny směrem tam a 2 hodiny zpátky. Zaplatíte 200kč a jedete skrz lesy České Kanady a máte pocit, že se zastavil čas.

 

 

 

Další výlet jsme podnikli do Červené Lhoty - tu asi každý zná jako pohádkový zámek, který leží na skalním ostrově uprostřed rybníka z přístupem po kamenném mostě. Zámek jsme si prohlédli, pak ho obešli po souši a také obepluli na lodičce, kterou tam půjčují.

Další výlet se konal na hrad Landštejn ,který je jedním z romanských hradů v naší republice. U hradu&  vystupovalo historické divadlo se svými představeními.

Po výstupu na vysokou věž hradu jsme měli krásný výhled na hluboké lesy České Kanady.

Ani další den jsme nezaháleli a vyjeli na výlet směrem na Novou Bystřici a dál do Rakouska. Navštívili jsme hned za hranicemi malebné městečko Litschau. Je to malé městečko s hradem. Ve městě jsme našli také rybník z možností plavání, rybařeni a půjčení lodiček. Na zpáteční ceste jsem navštívili Chlum u Třeboně a zavzpomínali na naše dovolené ještě z dětmi. Zaplavali jsme si v rybníku Hejtman a dobře najedli v jídelně u kostela.

Následný den bylo krásné počasi. Proto jsme se rozjeli na piskovnu do Veseli nad Lužnici. Pískovna byla v lese, a kdo by se nechtěl koupat, tak mohl pískovnu obejít po naučné stezce ze 14 zastavkami, celkem 7 km. Bylo tam také občerstvení a půjčovna šlapacích kol.  

Týden docele rychle utekl, ale viděli jsme toho dost. My jsme jezdili autem, ale z Jindřichova Hradce je dobré spojení do všech námi navštívených lokalit i jinými dopravními prostředky. O konkrétních možnostech dopravy vám podají informace na informačním středisku v Jindřichově Hradci na ul. Panská 136/1.

Úzkokolejka a pohled na Jindřichuv Hradec

úzkokolejkapohled na město

Turistická ubytovna

ubytovna

 

 Přehled ubytování v této oblasti

Ubytovani

  

Vložil/a: Daniel Česák 09.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.