Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

4 důvody, proč si cestování na východ užijete víc, než západní Evropu

Prázdniny v Paříži, v Římě či Londýně patří ke snům mnoha cestovatelů, kteří už se nemůžou dočkat, až si pořídí dechberoucí selfie fotku před Eiffelovou věží či Big Benem. Napadlo vás, že ve východní Evropě si můžete užít ještě mnohem více zábavy?

Je přirozené, že pro Čechy, kteří zažili železnou oponu, byl po jejím pádu Západ lákavým a dosud neobjeveným teritoriem. Ovšem od revoluce už uběhlo téměř třicet let a cestovatelé začínají objevovat i krásy východních zemí. Dle portálu Porovnej24.cz, který se zaměřuje na srovnání cen cestovního pojištění, se podíl turistů mířících do východních zemí zvyšuje. Co můžou tyto destinace nabídnout?

 

1.) Nižší ceny. Zatímco v Londýně vás finančně zruinuje i posezení v kavárně, ve východních zemích si můžete dát pořádně do nosu. Pocit nadité peněženky a možnosti dopřát si velké množství věcí láká směrem na východ stále více nadšených cestovatelů. V přepočtu za 80 Kč si můžete v Makedonii dopřát tuto chutnou večeři.

 

A za přibližně 300 Kč seženete nocleh pro 2 osoby v komfortním hotelu v Arménii.

   

 

 

 

2.) Pohodová atmosféra

Zatímco při focení římské Fontany di Trevi máte strach, že vám v turistické tlačenici někdo ukradne peněženku, loktem rozbije fotoaparát nebo uhodí do hlavy selfie tyčí, ve východních zemích panuje klid a mír.

Spousta nádherných míst zatím nebyla poznamenána masovým turismem, tudíž si můžete užívat přírody a unikátní architektury bez hlučných davů.

K takovým místům patří například jezero Ohrid v Makedonii, které se může pochlubit poklidnými a hlavně poloprázdnými plážemi.

 

 

3.) Bezpečnost

Přestože spousta cestovatelů žije v domnění, že ve východní Evropě řádí mafiánské gangy a únosci, ve skutečnosti je řada východních měst bezpečnějších, než mnohé západní metropole. Je to z toho důvodu, že velká koncentrace lidí jde většinou ruku v ruce s krádežemi a přepadáním.

Porovnejme si například turisticky oblíbenou Velkou Británii s nějakou démonizovanou zemí….například Kosovem. Podle portálu Numbeo.com je index kriminality v Londýně o 21,23 vyšší než v Prištině, hlavním městě Kosova. Množství krásných a bezpečných měst můžete také najít například na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku, západní Ukrajině, Makedonii či v Srbsku.

4.) Exotika

Řada západoevropských památek vás ve skutečnosti tolik nepřekvapí. Západoevropský styl architektury je totiž často podobný tomu českému – katedrály, hrady a zámky západní Evropy rovněž prošly románským, gotickým, renesančním a barokním stylem. Ovšem směrem na východ se můžete setkat s unikátní orientální architekturou. Jako třeba v Mostaru v Bosně a Hercegovině. Nebo v kosovském městečku Prizreň.

 

 

 

V některých zemích budete naopak uchváceni pravoslavnou architekturou. Jako například v Rilském klášteře v Bulharsku.
   

Tip! Na cestu si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Na cenovém srovnávači Netfinance.cz jej seženete už od 11 Kč/den.

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.11.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.