Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Francie podporuje turistiku

Francouzská vláda snížila sazbu DPH. Tento krok je vnímám také tak, že by mohl stimulovat turistický průmysl v zemi.

Od 1. července, daň z přidané hodnoty (DPH) se snížila z 19,6 procenta na 5,5 procenta u všech potravin a nápojů prodejen (F & B), a to zejména v kavárnách a restauracích. Evropská komise schválila snížení DPH. Dohoda byla podepsána na konci dubna mezi vládou a Asociací hotelů, restaurací a kaváren. V dohodě bylo stanoveno, že toto povolání by přestalo platit, ve chvíli kdy se docílí vytvoření nových pracovních míst a po oživení turistiky.

S čím ale asi francouzská vláda nepočítala, více než polovina hoteliérů, restaurací apod. nesnížila ceny a rozdíl tak tekl do kapes podnikatelů. Takže k žádanému zlevnění za služby prakticky nedošlo. Minulou středu, což je smutný, ministr hospodářství byl nucen uznat, že pouze jeden až dva F & B vlastníci hráli reálně s novými dohodnutými pravidly. U zhruba 30% restaurací došlo ke snížení ceny. Zbytek k tomu nepřistoupil.

To se samozřejmě vládě nelíbí a tak hrozí důslednými kontrolami.

Inu když je krize, je třeba si nabrat do kapes, dokud stát dává :)

Vložil/a: Daniel Česák 31.07.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.