Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jak neplatit za platbu u Ryanair - MasterCard Prepaid

Ilustrační letiště, levné letenky, Ryanair

Jak docílit toho, aby jste nemuseli platit za platbu u Ryanair? Zdá se vám také zbytečné platit 100,- Kč za jeden směr a jednu osobu, když letenka samotná stojí pouhých několik málo set korun?

Před nějakým časem Ryanair zpoplatnil pro všechny platbu kartou Visa Electron. Od té doby, Ryanair neúčtuje poplatek pouze, pokud platíte kartou MasterCard Prepaid, která v zahraničí je celkem běžná, kdežto u nás je těžko k sehnání. Za několik let, to možná bude jinak, ale do té doby nám nezbyte nic jiného, než se spolehnout na zahraniční služby. Jak tedy získat kartu MasterCard Prepaid?

 

Je několik možností, jak získat kartu MasterCard Prepaid. My jsme zvolili cestu virtuální karty u Wirecard. Pozor - od roku 2010, společnost Wirecard již neumožňuje novým klientům z ČR zasílat peníze platební kartou. Proto dnes spíše doporučujeme využít nabídku Moneybookers.

 

Od roku 2011 - ještě jednodušeji a v češtině u Moneybookers

Letos se k nám doneslo, že platební kartu Mastercard Prepaid nabízí také společnost Moneybookers. Webové rozhraní je dokonce v češtině, takže s ovládáním či založením účtu nemusíte řešit překlad. Karta je zpoplatněna 10 € ročně. Více informací o této kartě hledejte zde.

Virtuální kartu Mastercard Prepaid získáte zde.

 

Wirecard

 

Pozor - od roku 2010, společnost Wirecard již neumožňuje novým klientům z ČR zasílat peníze platební kartou. Níže uvedené informace byly platné před rokem 2010.

Karta je zřízena u Wirecard během pár minut, nestojí to nic a vedení karty je také zdarma. Naprosto ideální pro "nízkonákladové cestovatele". Web je německy, pokud moc neovládáte němčinu, doporučuji použít google language tools pro překlad z němčiny do češtiny.

  • Zaregistrujte se, tlačítkem "Jetzt registrieren".
  • Pokud vás další stránka bude informovat o tom, že vaše země nemá ke službě přístup, zkuste se připojit z jiné IP adresy, od jiného internetového poskytovatele. Část českých adres funguje korektně, část ne. Pokud nemáte možnost se připojit jinde, zkuste dočasně si v nastavení prohlížeče zadat nějaký free německý proxy server. S vyhledáním takového serveru vám pomůže určitě Google.
  • Nyní máte to nejtěžší za sebou. Po úspěšné registraci si zkuste na virtuální účet zaslat menší částku v €. Budete vyzvání k ověření vaší platební karty. Z Vaší karty se odečte malá částka - něco mezi 1-3 €. Jakmile dojde k vyúčtování, zobrazí se vám přesná částka, která vám byla strhnuta. Tuto částku potom vepíšete v "Mein Profil/Einzahlungsverfahren - zaktivovat kartu.".
  • Jakmile se vám podaří kartu zaktivovat, nic vám nebrání v tom, aby jste mohli platit s vaší virtuální kartou u Ryanairu - tedy pokud si tam pošlete dostatečnou částku.

Pokud budete posílat peníze, na váš virtuální účet, vaší běžnou kartou, která umožňuje platit přes internet, objeví se peníze na vašem virtuálním účtu okamžitě.

V nastavení karty pak najdete informace nutné pro platbu u Ryanairu.

 

 

Web radicestujeme sbírá informace o akčních letenkách, levných hotelech nebo zájezdech. Akční letenky najdete zde. Využijte naší aplikaci rSearch, a nechte si hlídat ceny letenek do vybraných destinací (New York, Řím, Londýn, Maledivy apod.) Stačí se zdarma registrovatvybrat si destinaci, kterou chcete sledovat. rSearch hlídá nejen letenky, ale také ubytování.


 

Vložil/a: Daniel Česák 04.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.