Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Kam o víkendu na výlet: do Drážďan

Drážďany a ZwingerPraze nejbližší velké historické město, které láká davy turistů jsou Drážďany neboli Dresden. Město je vzdálené od Prahy pouhých cca. 150 km, a protože většina trasy je po dálnici, časově se vejdete do 2 hod. jízdy. Obyvatelům Ústí nad Labem pak stačí přibližně půl hodiny. Toto město je ideální pro jednodenní výlet - pokud bydlíte v rozumné vzdálenosti.

 

Doprava a parkování

Tramvaj u parkoviště P+R ProhlisNěmecké dálnice nejsou zpoplatněny, takže se nemusíte pokoušet hledat nějaké ty dálniční kupóny. Na druhou strany, některá města v Německu zavedly tzv. Emisní zóny. Pokud chcete do takovéto zóny vjet, musíte si obstarat příslušnou nálepku. Tuto nálepku můžete obdržet i na českých STK, za cenu 300,- Kč. Drážďany tyto zóny používají. Aby jste nemuseli si pořizovat nálepku, doporučujeme zaparkovat auto na některých P+R parkovištích, která jsou zdarma.

Ideální parkoviště pro stání, které je zdarma, je podle nás P+R Prohlis. Parkoviště má 67 parkovacích míst. Dostat se z dálnice na toto parkoviště je poměrně snadné. Hned u parkoviště je tramvajová zastávka. Linka č. 1 vás zaveze přímo do centra Drážďan - na AltMarkt. Doba jízdy je do 30 min.

 

 

 

 

Městská hromadná doprava

Ceník MHD - klikni pro zvětšeníTramvajová linka č. 1, která začíná svou jízdu u P+R Prohlis vás tedy doveze do centra města. Ale za jakou cenu? P+R Prohlis je v tarifní zóně 10, stejně jako centrum města. To znamená, že vám postačí koupit lístek pro jednu zónu. Lístek pro jednu zónu a dospělou osobu stojí 1,9 €. Pokud jedete ve skupině dvou až 4 lidí, vyplatí se koupit lístek 4er - tedy lístek za 7 €, který smíte použít 4x. Není nutné použít lístek jednou osobou. Lístek pak označíte po stranách - pokud jedete 4 osoby, tak lístek označíte na všech 4 okrajích lístku.

 

Památky

Drážďany lehce připomínají Prahu, je to taková mnohem menší Praha. Centrum s památkami není nijak velké, a proto vám na obhlídku památek postačí jeden den. Nejvíce navštěvovaným místem Drážďan je určitě Zwinger.

 

Zwinger a vstupné

ZwingerTato barokní stavba je opravdu nádherná. Uvnitř najdete různé expozice, aktuálně porcelánu, zbraní a slavnou expozici obrazů. V galerii obrazů jsou díla takových mistrů jako Rubense, Rembrandta či Raphaela.

Vstupné lze zakoupit jak pro část výstav, například pouze pro vstup do obrazové galerie, anebo pro vstup bez omezení, tedy do všech tří galerií. Cena do všech části Zwingeru je stanovená na 10 € za dospělou osobu.

 

Frauenkirche Dresden

Tato dominanta Drážďan by se dala přeložit do češtiny jako "Kostel paní Marie". Tento luteránský kostel byl po náletech za druhé světové války zničen, později byl však zrekonstruován a tak jej dnes mohou turisté obdivovat. V dnešní době je kostel symbolem Drážďan, podobně jako Zwinger. Původní kostel byl postaven v 18 století.

 

Knížecí průvod (Fürstenzug)

Jde o známou velkou fresku složenou z porcelánu, kterou najdete v ulici Augustusstrasse.

Mezi další památky patří Semperoper - saská statní opera anebo kostel Hofkirche, který najdete na stejném náměstí jako Semperoper.

 

Doporučujeme také se podívat na nábřeží Labe, kde najdete různé obchůdky, malíře s obrazy, restaurace apod.

 

Levné ubytování
 

Hotel Elbflorenz Dresden

Cena na noc pro dva - 1 980 Kč
 
 

Intercity Hotel Dresden 

Cena na noc pro dva - 1 995 Kč
 

 

Ceny v restauracích

Pokud vám postačí si koupit grilovanou klobásu, či podobné rychlé občerstvení, postačí vám obvykle 2 €. Dvě eura vám postačí i na čaj nebo kávu. Koupit si v restauraci polévku stojí cca. 4,5 €. Hlavní jídlo stojí mezi 8-10 €. Ceny se tedy pohybují na podobné úrovní, jako ceny v centru Prahy.

Na fotce níže vidíte ceník z jedné restaurace u nákupní galerie Altmarkt - restaurace Nordsee. Níže pak následují fotografie z města.

Ceník z restaurace

Frauenkirche:Frauenkirche

Knížecí jízda:Knížecí jízda

V areálu Zwingeru:V areálu Zwingeru

Zwinger:Zwinger

 

Zwinger:Zwinger

Vložil/a: Daniel Česák 26.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.