Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Birmingham

Letiště Birmingham je vzdušný přístav střední velikosti ve Velké Británie. Ve vzdálenosti 12 km od něj se nachází město Birmingham. Toto letiště je oblíbené také pro krátké pobyty ve městě. Letecké společnosti užívají pro označení letiště Birmingham kód BHX. Disponuje dvěma terminály.

Tak jako každé letiště, i zde najdete obchody, restaurace, bary, směnárny aj. Tak např. na letišti najdete Burger King, Starbucks, Subway aj.

 

Doprava z letiště do města

Do centra je možné se dostat jak autobusem, tak vlakem. Jak už bývá v Británii zvykem, je levnější doprava autobusem nežli vlakem.  Jednosměrný lístek stojí  1,7GBP. Skupinová jízdenka pro 5 osob stojí  7GBP. Hledejte linky 58 a 900. Linky jezdí po celý týden v 30min intervalu. Z letiště jezdí také linky 717 – směr Nuneaton, 757 - Sutton Coldfield, 767 – Tamworth, 777 – Atherstone.  Neměl by být problém koupit si lístky v autobuse, pamatujte ale, že řidič vám nemusí mít vrátit drobné, tak radši plaťte menšími bankovkami nejlépe mincemi.  Doba jízdy do centra Birminghamu by neměla překročit 40min.


V dopravní špičce může být ale cesta BUSem dlouhá a nepříjemná.  Pokud Vám nevadí dát pár liber navíc, nebojte se cestovat vlakem.  Vlakové nádraží je pouhých 500m od letiště a navíc funguje kyvadlová doprava autobusem z letiště na vlakové nádraží – a to zdarma.  Cena jízdenky je cca. 3,10 GBP tam, pokud koupíte jízdenku  „tam a zpět ve stejný den“, cena je stanovena na 3,6 GBP. Jízdenka „tam a zpět kdykoliv“ vyjde na 6,20 GBP. Lístek lze koupit už na letišti na „Terminálu 1“. Na vlakovém nádraží je pokladna, informační centrum a „fast ticket machines“ – automat na jízdenky.


 

Plánek terminálů a mapa umístění letiště:

Prostor "Check in":
Letiště
Odletový terminál
Letiště

Odletový terminál - hala

Letiště

Vložil/a: Daniel Česák 16.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.