Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Bratislava

Levné letenky Praha,letiště BratislavaLetiště v Bratislavě (BTS) se rozvíjí velmi rychle. Zatímco ještě v roce 2002 zde bylo odbaveno jen 368tis. cestujících, v roce 2008 už to bylo přes 2,2mil! Dnes je situace taková, že i dravý irský dopravce Ryanair, silně uvažuje o zřízení základny právě na tomto letišti. Již v tuto chvíli má Ryanair spoustu letových tras z tohoto letiště.

Na letišti najdete běžné služby jako na jiných letištích. Na letišti najdete bankomaty, směnárny, balící služby, úschovnu zavazadel, informační středisko apod. Na letišti pečují o žaludky cestujících restaurace, různé obchody nebo kavárny.

Doprava

Asi nejdůležitější pro cestovatele je informace, jak se na letiště dostat. Z Prahy do Bratislavy jezdí pravidelné autobusové linky, např. Student Agency nabízí slevu jízdenek na svých linkách na Slovensko, ale existují také spoje vlakové. Když už jste dojeli vlakem nebo autobusem do Bratislavy, jak pokračovat dál na letiště? Lze to opět několika způsoby. Začneme městskou hromadnou dopravou. Na letiště je přímá linka z hlavního nádraží, a to linka 61. Další možností je linka 96 ze směru Petržalka, ulice Prokofievova. Lístky na hromadnou dopravu můžete zakoupit v trafice v přízemí terminálu A, ve stánku BKIS v příletovém terminálu B anebo v automatu u zastávek. Cena jízdenek hromadné dopravy v Bratislavě se pohybuje od 0,5 EUR/15min nepřestupný. 60min jízdenka (o víkendu 90min) stojí 0,7 EUR, jízdenka je přestupní. Denní jízdenka vás pak vyjde na nějakých 3,5 EUR.

Jízdní řády hledejte zde.

Další případnou možností je využít nějaké taxi služby - MB TAXI nebo TAXI Bratislava PROFI.

Pokud se na letiště vydáte autem, bude se vám hodit informace o parkování.

Ceník za parkovaní
15 minut zadarmo
1 hodina 1,70 EUR (51,21 SKK*)
Každá další započatá hodina 1,70 EUR (51,21 SKK*)
1 den 18,20 EUR (548,29 SKK*)
1 týden 73,00 EUR (2199,19 SKK*)
14 dní 146,00 EUR (4398,38 SKK*)

Plánek příjezdu k letišti:

Příjezd letiště Bratislava

Plánek terminálu:

Plán terminálu Bratislava

 

Kam se lítá z Bratislavy?:

Kam se lítá z Bratislavy

Vložil/a: Daniel Česák 23.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.