Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Brno

Terminál letiště v Brně-Tuřanech je složen z odbavovací budovy Odlet a odbavovací budovy Přílet, které jsou vzájemně propojeny spojovacím traktem. Odbavovací budova ODLET je určena pro odbavení cestujících na odletu, v odbavovací budově PŘÍLET pak probíhá odbavení příletových cestujících a zároveň slouží jako terminál letů všeobecného letectví.

Po příjezdu si můžete naložit svá zavazadla na zavazadlové vozíky, které jsou k dispozici na parkovišti a před vstupem do odbavovací budovy. Do vozíků se vkládají mince v hodnotě 10Kč. Po vstupu do odbavovací budovy se přímo naproti Vám nacházejí žluté odbavovací přepážky, na kterých probíhá odbavení pravidelných i charterových letů. Odbavovací přepážky jsou očíslovány a v průběhu odbavení jsou vždy označeny číslem letu a destinací.
Časy příletů a odletů letadel, začátku odbavení či která přepážka odbavuje Váš let, jsou uvedeny na monitorech informačního systému. Tyto obrazovky jsou umístěny hned naproti vchodu do odbavovací budovy ODLET i PŘÍLET.

 

 


Příletová hala je taktéž rozdělena na část schengen a část neschengen. V části neschengen se musíte na filtru pasové kontroly prokázat platným cestovním dokladem.
Svá zavazadla si vyzvednete na jednom ze dvou výdejních pásů. Na kterém pásu budou vaše zavazadla, zjistíte z informačního monitoru umístěného na stěně mezi výdejními pásy. Odbavení zavazadel trvá deset až dvacet minut.


Plánek letiště:

Letiště

Parkování

Každá započatá hodina (max. 10 hod.) 30 Kč
prvních 10 minut bez poplatku
prvních 30 minu 20 Kč
První den 250 Kč
Každý následující započatý den 150 Kč
7 - 8 dní stání 1 150 Kč
11 - 12 dní stání 1 750 Kč
14 - 15 dní stání 2 050 Kč
Držitelé průkazu ZTP: 30 minut parkování bez poplatku,1 až 2 hodiny 50 %  


Jak se dostat na letiště v Brně?


Pokud jedete autem, tak letiště je blízko dálnice D1 Brno-Olomouc. Na 201 km od Prahy sjeďte na Slatinu, pak vás povede značení letiště.


Zvětšit mapu


Můžete využít autobusové dopravy. Na brněnské letiště se dá velmi snadno dojet z centra Brna během celého dne i v noci. Ve dne mezi 5:30 a 22:30 jezdí na letiště autobusová linka 76, která odjíždí z Hlavního nádraží přesně každou půlhodinu. V noci od 23:00 do 5:00 je letiště obsluhováno noční linkou 89 v intervalu 30 až 60 minut.


Linka 76 vyjíždí z Hlavního nádraží a pokračuje dále k autobusovému nádraží Zvonařka (zastávka Zvonařka u smyčky tramvaje) a dále jede přímo až na konečnou Letiště Brno. Linka 89 přes autobusové nádraží nejede a je nutno nastoupit na Hlavním nádraží.
Doba jízdy činí v obou případech cca 20 minut. Pro cestu je zapotřebí jízdenka na dvě zóny v ceně 22 Kč pro dospělého a 11 Kč pro děti.


 Naleznete zde restaurace aj. Ceny jsou mi neznámé.

Letiště

Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.