Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Brno

Terminál letiště v Brně-Tuřanech je složen z odbavovací budovy Odlet a odbavovací budovy Přílet, které jsou vzájemně propojeny spojovacím traktem. Odbavovací budova ODLET je určena pro odbavení cestujících na odletu, v odbavovací budově PŘÍLET pak probíhá odbavení příletových cestujících a zároveň slouží jako terminál letů všeobecného letectví.

Po příjezdu si můžete naložit svá zavazadla na zavazadlové vozíky, které jsou k dispozici na parkovišti a před vstupem do odbavovací budovy. Do vozíků se vkládají mince v hodnotě 10Kč. Po vstupu do odbavovací budovy se přímo naproti Vám nacházejí žluté odbavovací přepážky, na kterých probíhá odbavení pravidelných i charterových letů. Odbavovací přepážky jsou očíslovány a v průběhu odbavení jsou vždy označeny číslem letu a destinací.
Časy příletů a odletů letadel, začátku odbavení či která přepážka odbavuje Váš let, jsou uvedeny na monitorech informačního systému. Tyto obrazovky jsou umístěny hned naproti vchodu do odbavovací budovy ODLET i PŘÍLET.

 

 


Příletová hala je taktéž rozdělena na část schengen a část neschengen. V části neschengen se musíte na filtru pasové kontroly prokázat platným cestovním dokladem.
Svá zavazadla si vyzvednete na jednom ze dvou výdejních pásů. Na kterém pásu budou vaše zavazadla, zjistíte z informačního monitoru umístěného na stěně mezi výdejními pásy. Odbavení zavazadel trvá deset až dvacet minut.


Plánek letiště:

Letiště

Parkování

Každá započatá hodina (max. 10 hod.) 30 Kč
prvních 10 minut bez poplatku
prvních 30 minu 20 Kč
První den 250 Kč
Každý následující započatý den 150 Kč
7 - 8 dní stání 1 150 Kč
11 - 12 dní stání 1 750 Kč
14 - 15 dní stání 2 050 Kč
Držitelé průkazu ZTP: 30 minut parkování bez poplatku,1 až 2 hodiny 50 %  


Jak se dostat na letiště v Brně?


Pokud jedete autem, tak letiště je blízko dálnice D1 Brno-Olomouc. Na 201 km od Prahy sjeďte na Slatinu, pak vás povede značení letiště.


Zvětšit mapu


Můžete využít autobusové dopravy. Na brněnské letiště se dá velmi snadno dojet z centra Brna během celého dne i v noci. Ve dne mezi 5:30 a 22:30 jezdí na letiště autobusová linka 76, která odjíždí z Hlavního nádraží přesně každou půlhodinu. V noci od 23:00 do 5:00 je letiště obsluhováno noční linkou 89 v intervalu 30 až 60 minut.


Linka 76 vyjíždí z Hlavního nádraží a pokračuje dále k autobusovému nádraží Zvonařka (zastávka Zvonařka u smyčky tramvaje) a dále jede přímo až na konečnou Letiště Brno. Linka 89 přes autobusové nádraží nejede a je nutno nastoupit na Hlavním nádraží.
Doba jízdy činí v obou případech cca 20 minut. Pro cestu je zapotřebí jízdenka na dvě zóny v ceně 22 Kč pro dospělého a 11 Kč pro děti.


 Naleznete zde restaurace aj. Ceny jsou mi neznámé.

Letiště

Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!