Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Londýn Luton

Letiště Londýn Luton se nachází ve Velká Británii a patří mezi středně velká aeroporty. Nachází se ve vzdálenosti 48 km od Londýna.IATA kód používaný k identifikaci tohoto vzdušného přístavu je LTN. Letiště má pouze jeden terminál. Používají ho společnosti jako Aer Arann, Astraeus, easyJet, Eurocypria, Excel Airways, Ryanair, Silverjet, Spanair, Wizz Air, Thompson, SkyEurope aj.

Na Lutonu "check in" časově probíhá probíhá takto:

  • mimoevropské lety 3h před odletem
  • evropské lety 2h před odletem
  • lety v rámci Anglie 90 min před odletem


Do letadla vás na Lutonu obvykle pustí tak 45 min před odletem.


Doprava z letiště do centra.

Je možné zvolit autobusovou, vlakovou anebo automobilovou dopravu. Pokud zvolíte autobusy, počítejte s cenou okolo 13 liber za osobu tam a zpět. Konkrétně autobusy EasyBus jsou nejlevnější volbou při včasné rezervaci po internetu. Lístky již od £ 2, max. cena zpátečního lístku £ 14.99.


Další možnost, avšak ne už tak finančně zajímavou, je využít vlakového spojení do centra. Jízdenky na vlak je možno nakoupit na letišti Luton. Trasa Luton - St. Pancras a zpět  pro dvě osoby výjde vlakem na cca. 45 liber. Navíc je možné získat zajímavé slevy. Z letiště autobusem dojedete na vlakové nádraží. Lístek na nádraží vložíte do turniketu, ten jím bleskem projede a turniket ho vyplivne zpátky a pustí Vás. Jet vlakem je asi nejrychlejší způsob dopravy, jak se dostat do Londýna. Do 20min jste tam. V Londýně na St. Pancras si můžete zařídit lístky na městskou dopravu.


Někteří byly spokojení také se službami  „Rads transfers“.


 

Restaurace

Na letišti najdete Burger Kinga, Yam Yam To Go (asijská kuchyně), Est Restaurant, Starbucks aj.

Na závěr pár fotek:

LetištěLetiště

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.