Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Paříž Orly

Pařížské letiště Orly (ORY) je druhým největším vzdušným přístavem v Paříži, umístěné 14 km (9 mil) jižně od centra francouzské metropole. Letiště Orly provozuje především vnitrostátní a charterové lety, ročně odbaví kolem 30 leteckých společností 25 milionů cestujících. Na tomto aeroportu létají nízkonákladové společnosti a tak je možné doletět sem za velmí nízké ceny.

Levné ubytování nejen v Paříži hledejte v naších článcích zde.


Dva velké terminály zajišťují množství kvalitních služeb pro osoby cestující za obchodem, rodiny s dětmi i osoby se speciálními potřebami. Najdete zde bezcelní obchody, restaurace, bary a jiné služby. V prostorách letiště bývají často různé umělecké výstavy.

Do centra Paříže se z letiště dopravíte díky blízkosti hlavního města velice rychle vlakem. Vlakové spoje Orlyval jezdí na nádraží RER Antony a pravidelné linky Orlybus a Air France míří do Denfert-Rochereau a Orly.

Na letišti je možno využít služeb mnoha půjčoven aut, soukromé kyvadlové dopravy, taxi služby a limuzín i velkého parkoviště. Samozřejmě uvedené dopravní linky jsou poněkud dražší, Orlybus cca. 8 euro. Je však možné se do centra dostat také hromadnou dopravou. Když budete vycházet z letadla sledujte na zemi značku zavazadel – ta Vás postupně dovede dolů. Pak sledujte ukazatel na WC, to Vás dovede ještě níže a tam už jsou ukazatele na autobusové linky 285. To Vás doveze třeba na metro č. 7.  Cena za autobus 1,6 euro – obyčejná jízdenka t+ticket. Do centra se tak dostanete za dva lístky, tedy za cenu 3,2 euro. Doba jízdy cca. 40 min.


 

V případě, že budete mít nějaké doplňující informace a postřehy, neváhejte mi je zaslat na email daniel.cesak_zavinac_studiografix.cz . Vaše postřehy zde zveřejním.

Letiště

 

 

Čtěte také:

Mapa metra v Paříži

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!