Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Paříž Orly

Pařížské letiště Orly (ORY) je druhým největším vzdušným přístavem v Paříži, umístěné 14 km (9 mil) jižně od centra francouzské metropole. Letiště Orly provozuje především vnitrostátní a charterové lety, ročně odbaví kolem 30 leteckých společností 25 milionů cestujících. Na tomto aeroportu létají nízkonákladové společnosti a tak je možné doletět sem za velmí nízké ceny.

Levné ubytování nejen v Paříži hledejte v naších článcích zde.


Dva velké terminály zajišťují množství kvalitních služeb pro osoby cestující za obchodem, rodiny s dětmi i osoby se speciálními potřebami. Najdete zde bezcelní obchody, restaurace, bary a jiné služby. V prostorách letiště bývají často různé umělecké výstavy.

Do centra Paříže se z letiště dopravíte díky blízkosti hlavního města velice rychle vlakem. Vlakové spoje Orlyval jezdí na nádraží RER Antony a pravidelné linky Orlybus a Air France míří do Denfert-Rochereau a Orly.

Na letišti je možno využít služeb mnoha půjčoven aut, soukromé kyvadlové dopravy, taxi služby a limuzín i velkého parkoviště. Samozřejmě uvedené dopravní linky jsou poněkud dražší, Orlybus cca. 8 euro. Je však možné se do centra dostat také hromadnou dopravou. Když budete vycházet z letadla sledujte na zemi značku zavazadel – ta Vás postupně dovede dolů. Pak sledujte ukazatel na WC, to Vás dovede ještě níže a tam už jsou ukazatele na autobusové linky 285. To Vás doveze třeba na metro č. 7.  Cena za autobus 1,6 euro – obyčejná jízdenka t+ticket. Do centra se tak dostanete za dva lístky, tedy za cenu 3,2 euro. Doba jízdy cca. 40 min.


 

V případě, že budete mít nějaké doplňující informace a postřehy, neváhejte mi je zaslat na email daniel.cesak_zavinac_studiografix.cz . Vaše postřehy zde zveřejním.

Letiště

 

 

Čtěte také:

Mapa metra v Paříži

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.