Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Řecko     

Letoviska na Krétě

Kréta

Za článek děkujeme paní Michalaki Maria

Kréta je pátým největší ostrovem ve Středomoří. Tento nádherný řecký ostrov nabízí turistům opravdovou všehochuť, od krásných pláží a bezstarostného koupání, přes památky, které dokládají vznik první evropské civilizace, až po putování divokými horami či romantickými soutěskami a zátokami. Návštěva těchto míst Kréty na vás zanechá nezapomenutelné stopy. Obyvatelé tohoto stále oblíbenějšího ostrova jsou pověstní svou pohostinností a otevřeností.

 

 

 
Levné ubytování na Krétě

Získejte levnou dovolenou, získejte levné ubytování na Krétě. S námi dostanete až 10% slevu na ubytování.

Ceny apartmánů již od 36 €.

 

Počasí je teplé, slunečné a stálé až do pozdního podzimu. Infrastruktura se přizpůsobuje stále náročnějším požadavkům návštěvníků, a to vše dohromady dělá z Kréty opravdový turistický ráj.

ROZLOHA: 8261 km2

NEJVYŠŠÍ HORA: Psilorítis (2456 metrů)

POBŘEŽÍ: 1046 km

HLAVNÍ MĚSTO: Heraklion (150 000 obyvatel)

JAZYK: na Krétě je úředním jazykem řečtina, v odlehlejších oblastech se hovoří krétským dialektem. V turistických letoviscích se lze snadno domluvit anglicky nebo německy.

ČAS: platí východoevropský čas, časový rozdíl je + 1 hodina.

MĚNA: EUR

SUVENÝRY: mezi typické suvenýry z Kréty patří keramika a výšivky, ale radost určitě uděláte i olivovým olejem nebo medem.

MÍSTNÍ KUCHYNĚ: krétská kuchyně je v mnoha ohledech totožná s řeckou, základem je olivový olej, čerstvé bylinky, česnek, zelenina, sýr a víno. Mezi celosvětově nejznámější řecká jídla patří gyros, maso grilované na otáčivém rožni, a musaka, nákyp z lilků, mletého masa, brambor a vajec. Sladkou tečkou na závěr může být vynikající krétský jogurt s tymiánovým medem.

PRONÁJEM AUTOMOBILU: jedním ze způsobů, jak nejlépe poznat krásy Kréty, je zapůjčení automobilu. Podmínkou je minimální věk řidiče 21 let a platný řidičský průkaz starší 12 měsíců.

KLIMA: Kréta má příjemné klima po celý rok, ale nejkrásnější je ostrov na jaře. Léta jsou suchá a teploty mohou dosahovat až 40 stupňů. Ideálním obdobím pro poznání ostrova je září a říjen, kdy jsou teploty velice příjemné.

A nyní ke konkrétním letoviskům na Krétě. Rádi bychom připomněli, že náš partner vám nabízí slevu až 10% na pobyt na tomto krásném ostrově.

Letoviska

GOUVES

Malé poklidné turistické letovisko s mnoho obchůdky, restauracemi, bary a tradičními tavernami, táhnoucími se podél několika kilometrů dlouhé pobřežní promenády. Pláže zde naleznete spíše menší (především písečné, oblázkové nebo kamenité). Příznivcům potápění je k dispozici potápěčské centrum.

Asi 3 km od dnešního turistického centra je tradiční vesnička Gouves s křivolakými uličkami a typickými kafeniony a tavernami. Letovisko má pravidelné linkové spojení s městy Hersonissos, Heraklion a Agios Nikolaos.

TRANSFER Z LETIŠTĚ: CCA 20 MINUT / 17 km od letiště

ANALIPSI

Malé turistické letovisko s typickou řeckou atmosférou nabízí několik restaurací, taveren a barů. Naleznete zde jak oblázkové pláže, či skalnaté, tak i dlouhou písečnou pláž. Živé turistické letovisko Herssonisos je vzdáleno asi 5 km (dobré spojení linkovými autobusy).

TRANSFER Z LETIŠTĚ: CCA 30 MINUT / 20 km od letiště

STALIDA

Živé turistické letovisko, ležící mezi letovisky Hersonissos a Malia na jedné z nejhezčích pláží na severu východní Kréty. Podél celého letoviska se táhne dlouhá promenáda s mnoha obchody, restauracemi, kavárnami a bary. Pravidelné spojení linkovým autobusem do Heraklionu, Hersonissosu, Malie a Agios Nikolaos.

TRANSFER Z LETIŠTĚ: CCA 60 MINUT / 30 km od letiště

HERSONISSOS

Staré přístavní městečko s historií, která sahá až do dob římské nadvlády, je v současné době jedním z nejrušnějších a nejvyhledávanějších letovisek na Krétě. Mezi jeho přednosti patří krásné písečné, oblázkové, ale i skalnaté pláže. Naleznete zde nepřeberné množství kaváren, restaurací, taveren, pizzeriií, barů, diskoték a obchodů. Příznivci romantiky by si určitě neměli nechat ujít procházku malým rybářským přístavem a návštěvu 1 km vzdálené vesničky Koutouloufari, kde obyvatelé žijí svým obvyklým tempem. Na okraji letoviska leží vodní a zábavní park, kde se můžete projet na některé ze skluzavek, svézt se na líné řece, vyzkoušet si bungee jumping, parasailing nebo některou z dalších prázdninových radovánek.

Nedaleko centra Hersonissosu můžete navštívit muzeum Lychnotatis, zobrazující tradiční krétský život. Asi 2,5 km od Hersonissosu leží klidné letovisko Anissaras s několika tavernami, obchůdky a písečnou pláží, přecházející místy ve skalnaté pobřeží.

TRANSFER Z LETIŠTĚ: CCA 40 MINUT / 25 km

JIŽNÍ KRÉTA

Vesnička Mirtos se nachází na jihu Kréty. Tato malebná přímořská vesnička se může stát na pár dní vašim domovem. Pohostinnost Kréťanů, teplé moře, možnost rybaření, noční život. Minojské památky a jiné archeologické vykopávky v blízkém okolí.

Procházky v ovocné a olivové aleji, výlety na překrásné ostrovy v blízkém okolí jako je ostrov Chrisi kde objevíte krásné mušličkou pláže a cedrový les. Přírodní rezervace.

LETIŠTĚ HERAKLION  CCA 110 KM

 

   
  Čtěte také:
 

Průvodce - Kréta

 

Kréta - ostrov s historií

 

Letiště na Krétě - největším ostrově Řecka

 

Jak dlouho trvá let na Krétu z Prahy?

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.