Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Národní anglický park New Forest

Foto, en.wikipedia.orgNejvětší panensky nedotčenou krajinu, kterou můžete spatřit na území Anglie na ploše 388 km2 a jež tvoří rozsáhlé lesy s vřesovišti, jejichž ochranu tehdy zabezpečoval před stovkami let Vilém Dobyvatel je souhrnně označována jako New Forest.

Co však z této oblasti dělá opravdu zajímavou lokalitu, je skutečnost, že není opečovávaná a zakonzervovaná jen pro potěchu a údiv návštěvníků (byť se jich sem každým rokem vydá kolem sedmi milionů), ale že jde zároveň o obydlený a prosperující kraj, jehož obyvatelům se daří pěstovat tisícileté tradice.

 

 

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Návštěvu New Forestu lze podniknout i s autem, tuto divočinu si však vskutku vychutnáte mnohem lépe, opustíte-li silnice a vydáte-li se na některou z mnohých turistických či cyklistických tras. Do New Forestu se vydávají také táborníci, stan je však možné rozbít jen na území některého z kempů.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.