Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Navštivte muzea voskových figurín - Londýn, Praha, Košice

Londýn

Asi nejznámější a nejrozsáhlejší muzeum foskových figurín( Wax museum) je v Londýně. Museum Madame Tussaud bylo založeno Marií Tussaudovou, sochařkou vytvářející voskové figuríny. Muzeum voskových figurín, včetně blízkého Londýnského planetária, je v současnosti jednou z nejlákavějších londýnských turistických atrakcí. Rozrostlo se o zahraniční pobočky v Amsterdamu, Hongkongu, Las Vegas a New Yorku. Muzea vystavují figuríny historických postav, členů královských rodin, sportovních hvězd, známých zločinců a další známých osobností.

 

 

Muzeum  je otevřeno denně od 9:30 do 17:30. Nachází se na Merylebone Road,  a jeho jeblížší stanice metra je Baker Street. Na celkovou prohlídku si udělejte čas minimálně 2 hodiny. Cena jednotlivého vstupného je 25 liber, děti zaplatí 21 liber.

Muzeum Madame Tussaud je rozděleno do několika částí. Jako první  se zavítáte mezi světové nejznámější hvězdy. Uvidíte například George Cloonyho, Willa Smitha, Leonarda di Capria, manžele Beckhamovi, Kate Moss. Najdete  zde šampióny golfu, tenisu, fotbalu, boxu a mnoho dalších. Nechybí tu zde ani celá královská rodina. Pro otrlejší povahy tu je i horrorová ulička - Scream. V této sekci uvidíte neblaze proslulé vrahy a jiné tajemné postavy temných londýnských dějin. Některé postavy jsou z vosku, další jsou lidé a v nečekaný okamžit se pohnou nebo vás prostě vyděsí až hrůza. Někdy optavdu nemáte šanci poznat jeslti jde o figurínu z vosku nebo o člověka. Do této části nemají povolen vstup děti do 12 let a nedoporučuje se osobám slabým na srdce a ani těhotným ženám. Nejnovější voskovou figurínou, kterou v muzeu naleznete, je nově zvolený prezident Spojených států amerických Barack Obama. Vytvoření jedné voskové figuríny trvá přibližně 800 hodin a pracuje na ni současně malá armáda sochařů. Vždyť jen upevnění vlasů trvá přibližně pět týdnů!

 

Muzeum voskových figurín máme i u nás v Praze, Karlštějně a v Českém Krumlově.

Praha

Praze se nachází na adrese Melantrichova 5, Praha 1. Otevřeno denně od 9:00 - 20 : 00 hod. Vstupné je dospělí - 140.- Kč, důchodci ,studenti, děti - 70.- Kč, školní skupiny - 50.- Kč. V muzeu najdete známé české spisovatele ( Franz Kafka ), zpěváky ( Karel Gott, Helena Vondráčková ) , sportovce ( Hašek, Jágr ) aj.

 

Karlštejn

Muzeum je otevřeno denně od 9: 00 - 18: 00 hod. Vstupné je - dospělí - 90.- Kč, studenti, důchodci, děti - 50 .- Kč, školní skupiny - 35.-Kč. V muzeu uvidíte české panovníky, historické postavy např - Karel IV, Rudolf II, Napoleon Bonaparte, Tomáš Garrigue Masaryk, Marie Terezie, František Josef I, Mistr Jan Hus aj.

Český Krumlov

Muzeum najdete na adrese Kájovská 68, Otevřeno je denně od 9:00 - 20 : 00 hod. Vstupné je - dospělí - 100.- Kč, studenti, důchodci, děti - 80.- Kč, školní skupiny - 35.- Kč. V muzeu uvidíte panovníky, historické postavy, malíře, zpěváky, herce, např - Václav Havel, Jan Pavel II, Michael Jackson, Edward Beneš, Salvátor Dalí, Albert Einstein aj. Český Krumlov má tyto muze a dvě, druhé je na adrese Nám. Svornosti 1. Otevérací doba od 9:00 - 20: 00 hod. Vstupné je - dospělí - 100.- Kč, studenti, důchodci, děti - 80.- Kč, školní skupiny - 30.- Kč

Košice (SK)

Další krásné muzeum voskových figurín přímo v centru historických Košic. Adresa je Hlavna 3. Má celkem 23 figurín osobností z historie slovenska. Otevírací doba -  Pondělí - Úterý - zavřeno . Středa - Pátek od 10: 00 - 14: 00 hod. Sobota - Neděle od 11:00 - 15:00 hod. Vstupné je - dospělí - 4,00 €, důchodci, studenti - 3,00 €, děti od 6 do 15 let - 2,00 €, děti od 3 do 6 let - 0,50 €.

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.