Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Velká Británie     

3 nejoblíbenější muzea v Londýně

Ilustrační fotoČlánek nám dodala: Petra Vaškových. Děkujeme.

Chystáte se do Londýna a přemýšlíte, kam byste asi tak mohli zajít? Ať už cestujete sami, s partnerem či rozvernými dětmi, určitě se najde báječný program pro vás pro všechny. Co takhle zarezervovat si levné letenky do Londýna a vydat se na malou procházku po londýnských muzeích, protknutou nezapomenutelnou britskou atmosférou? Takže sbalte batožinu, zkontrolujte letenky Praha – Londýn, nezapomeňte na pas a pár liber a hurá na cestu.

Národní galerie (National Gallery)

Info: www.nationalgallery.org.uk

Máte doma malého Picassa (klasicky se projevujícího třebas tím, že umí s citem kreslit pastelkami po zdi)? Skvělé! Třeba by váš malý umělec ocenil toulky po Národní galerii! Budova je situována přímo na Trafalgarském náměstí. Kromě pokochání se nad zobrazeními života, lásky, vášně či krásy na plátnech moderních i tradičních autorů jako je např. Leonardo da Vinci či Vincent van Gogh zde můžete své dítko zdarma přihlásit do malovacího semináře! Pro děti od 12 – 17 let je zde možnost vyzkoušet si tvořit umění vlastními chodidly s malířkou Dillwyn Smith. Pro děti mladší je k dispozici alternativní program. Pozor - je ale nutné zamluvit dopředu!

Adresa: The National Gallery, Trafalgar Square, London WC2N 5DN
Otevírací doba: Denně: 10:00–18:00, Pátek: 10:00–21:00
Vstup: zdarma, 3D kino zpoplatněno

 

Muzeum vědy (Science Museum)

Info: www.sciencemuseum.org.uk

Muzeum vědy je nejlepší místo nejenom pro vědátory ale také pro všechny, kdo si umějí hrát. Zajímá vás, jaké to je proplouvat mezi rozličnými mořskými živočichy – současnými i těmi prehistorickými? A nebo vás lákají dinosauři či dálky tajemného vesmíru? Báječné! Vše si zde totiž můžete prohlédnout v 3D kině. A nejenom to! Sami si na vlastní kůži můžete vyzkoušet různé simulátory a hříčky. Určitě vás například nadchne „vyfotit si“ svůj vlastní stín na speciálně upravené stěně!

Adresa: Exhibition Road, South Kensington, London SW7 2DD
Otevírací doba: Denně  10:00–18:00
Vstup: zdarma

 

Britské muzeum (British Museum)

Info: www.britishmuseum.org

Jakápak by to byla návštěva Británie bez navštívení Britského muzea? Milovníci dávných věků: třeste se! Jedno z největších světových muzeí vám totiž má co nabídnout. V jeho sbírce je přes 7 milionů exponátů – soch, plastick, artefaktů. Neváhejte a probádejte říši faraonů starověkého Egypta, prozkoumejte práchnivějící mumie, staňte se uctívaným válečníkem při studiu zbraní starých Keltů a nebo příslušníkem mystického kmene z Velikonočních ostrovů, který má na svědomí tajemné kamenné sochy Moai (pravděpodobně vám známé jako „vysoké placaté obličeje“), jejichž význam nebyl dodnes pochopen...

Adresa: British Museum, Great Russell Street, London, WC1B 3DG
Otevírací doba: Denně  10:00–17:30

 

Mohlo by vás zajímat: Tipy na levné letenky; už od 50,- Kč vč.tax!
Mohlo by vás zajímat: Články o možnostech levného nebo jinak zajímavého ubytování

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.01.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.