Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Oblíbené Františkovy Lázně

Lázně, cs.wikipedia.orgNa Karlovarsku, pár kilometrů od Chebu se nachází město Františkovy Lázně. Město nabízí mnohem více než pouhé lázně.

Pro milovníky výletů je tu mnoho zajímavých turistických bodů, které stojí za návštěvu.  Mnozí z mladších lidí znají toto město hlavně díky písničce Františkovy Lázně od skupiny Mandrage, ale ta ani zdaleka nevystihuje krásy tohoto místa.

Městečko se zde nachází již od roku 1793. Při pobytu zde se můžete kochat neoklasicistickou atmosférou, která se zde uchovala od samého počátku 20. století. Největší výhodou je zdejší čisté ovzduší. Navíc se zde nachází velké množství minerálních léčivých pramenů, které sem lákají lidi z celé republiky.

 

 

 

Lázně, cs.wikipedia.orgDům U Dvou zlatých lvů, autor fotky - Gortyna, creative commons

 

 


Léčebné procedury

Lázně, cs.wikipedia.orgLidé se sem jezdí léčit s nejrůznějšími zdravotními problémy. Mezi ty nejčastější, které se ve Františkových Lázních lečí patří především nemoci oběhového nebo trávicího ústrojí, dále také nemoci kožní nebo nervové. Často se zde objevují i pacienti, kteří přijeli na léčení z onkologické nemoci.

Najdete zde opravdu mnoho přírodních léčebných zdrojů. Patří mezi ně například minerální uhličitá voda nebo také přírodní zdroje peloidů.

 

 

Volný čas a okolí

Františkovy Lázně, ale nejsou jen o léčebných procedurách. Je tu široká nabídka volnočasových aktivit. Lidé sem tedy přijíždějí i jen ta na dovolenou, nikoliv na léčení.

Jestliže jste příznivci sportu, rozhodně se vám zde bude líbit. Můžete si tu zahrát např. tenis, minigolf nebo klasický golf.

Najdete tady také fotbalový stadion nebo Aquaforum, což je svět vody a relaxace. Pro nadšence kultury doporučujeme navštívit místní divadlo či muzeum, nebo také taneční kavárnu. Na své si zde přijdou i rybáři, pro které jsou v okolí speciálně vyhrazená rybářská místa.

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org


Jestliže se chcete vydat na výlet do okolí, doporučujeme navštívit například Komorní hůrku, což je nejmladší sopka čtvrtohor u nás v České republice.

Další zajímavostí v okolí Františkových Lázní je hrad Seeberg, který nabízí zajímavé expozice, jako třeba expozici o historii života na chebském venkově v 19. století.


Hotely v této lokalitě

 

Apartmá Anglická

Cena na noc pro dva - 1 165 Kč
 

Rezidence Zámeček

Cena na noc pro dva - 1 890 Kč

 

Lázně, cs.wikipedia.orgFrantiškovy Lázně -Imperial

 


*Autor úvodní fotky - Maksim, creative commons


Autor fotky - Imperiál - By Palickap (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
Průvodce českými lázněmi čtěte zde
 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.