Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Popularita Chorvatska neklesá. Na Jadran vyražte za cykloturistikou a ozdravnými pobyty!

Stovky kilometrů nádherných pláží, zajímavá místa, která psala historii, krasové jeskyně i více než tisíc ostrovů. To vše je  Chorvatsko. Země, co každý rok přiláká nové návštěvníky je nejoblíbenějším cílem letní dovolené většiny Čechů. Chytne za srdce i vás!

 

 

 

 

Blízkost Chorvatska láká

Cestování vlastním autem má celou řadu výhod. Volnost přestávek a možnost přivézt si na dovolenou mnoho nezbytností. Vlastním autem se cestuje příjemně, zvláště s dětmi. Pokud se rozhodnete pro cestu na dovolenou autem, pak bude Chorvatsko určitě vaším cílem. Istrijský poloostrov nebo blízké ostrovy mají nepřebernou nabídku kouzelných měst a osad. Když vám bude provoz na silnicích nakloněn, můžete být na Istrii už za šest hodin! Pro cestu do Chorvatska si přečtěte užitečné rady a tipy na cestu.

 

Istrie - Rovinj

 

Rušná letoviska i klidná zákoutí

Chorvatsko je zemí, kde se můžete těšit na všechny druhy pláží. Potkáte přírodní pláže s velkými kameny, které jsou rájem pro potápění, upravené vstupy do vody a pro slunění, dlouhé oblázkové pláže i pláže z nejjemnějšího písku. Volit můžete rušná letoviska, kde o zábavu a turistické atrakce nebude nouze nebo klidné osady. Naleznete i zátoky, kde budete mít pláž jen sami pro sebe a Chorvatsko myslelo i na naturalisty. Ubytování v Chorvatsku je možné v hotelech i penzionech od těch cenově příznivých až po velmi luxusní. K dispozici je také mnoho apartmánů v soukromí nebo kempy.

 

Vyhřáté moře, stovky slunečních dní

První turisté míří do Chorvatska už v květnu. Ti zpravidla vyrážejí za ozdravnými pobyty, cyklistikou nebo turistikou. Sluníčko ještě nepálí tolik, a proto je začátek sezóny vhodný pro poznávání národních parků nebo historických skvostů. Zejména Dubrovník, Korčula a Omiš láká k návštěvě. Svůj podíl na tom má i popularita seriálu Hra o trůny, jehož kulisou byl právě Dubrovník. V měsících červenec a srpen vrcholí turistická sezóna a do Chorvatska míří největší počet hostů. Dobrým tipem pro návštěvu Chorvatska jsou i zářijové týdny. Moře je stále vyhřáté a na plážích je mnohem volněji. A když se rozhodnete vyrazit hned? Zkontrolujte si zvýhodněné last minute pobyty.

 

Dubrovnik

 

   
 

Cestovní ruch je v Chorvatsku významným průmyslem. Za celý rok 2017 zemi navštívilo přes 18 mil. turistů. Historie cestovního ruchu zde sahá až do poloviny 19. století a od té doby se úspěšně vyvíjí. Dnes je Chorvatsko jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací ve Středomoří.

Cestovní ruch  je soustředěn v oblastech podél pobřeží Jaderského moře a má silně sezónní charakter. Osm oblastí bylo vyhlášeno národními parky, a krajině v těchto oblastech je poskytována zvláštní ochrana. V současné době existuje deset míst v Chorvatsku zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Místa v seznamu světového dědictví Unesco (žlutá - kulturní, zelená - přírodní)

 Zdroj mapy: Wikipedia.org, Creative commons, autor: NordNordWest

   

 

Autor: Iva Vendolská


 
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.