Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Další tipy na předvánoční trhy

Ilustrační foto - vánoční trhy PrahaČlánek nám dodala: Petra Vaškových. Děkujeme.

Kam se vydat za vůní Vánoc?

Už netrpělivě vyhlížíte vánoční svátky a pomalu přemýšlíte, kam se vydat za nenapodobitelnou sváteční atmosférou? Přinášíme několik netradičních tipů, kde a jak strávit Vánoce či Silvestra. Velice oblíbené jsou vánoční trhy, kde nejde ani tak o nakupování dárků, jako spíš o sváteční atmosféru a odreagování od předvánočního shonu.

 

 

 

 

 

Norimberk

Nikde nezažijete tolik předvánoční trhů jako v Německu. Pořádá se jich zde více než 2500, například v Drážďanech, v Augsburgu, v Düsseldorfu nebo v Baden Baden. Ten v Norimberku je ale pravděpodobně nejslavnější. Kolem 180 dřevěných stánků s okázalými červeno-bílými pruhovanými markýzami, které lemují hlavní náměstí v Norimberku, by si zasloužilo cenu za nejlepší design. Nenajdete zde žádné plastové věnce nebo jiné kýčovité ozdoby. Tohle je skutečné! Můžete obdivovat, případně nakupovat ručně vyráběné svíčky, vyřezávané hračky, vánoční andělíčky a hlavně nezapomeňte na místní slavný perník. Pokud dostanete hlad, ochutnejte opékanou klobásu a svařené víno. I děti si přijdou na své na speciálním dětském vánočním trhu poblíž Hans-Sach-Platz. Mohou se pobavit na starodávných kolotočích, parním vláčku a pořádně se zamazat u pečení cukroví nebo při výrobě svíček.

Londýn

Láká vás předvánoční Londýn? Využijte levné letenky a akční nabídky nízkonákladových společností a navštivte město na Temži. Letenky Praha – Londýn nabízí společnosti Click4Sky, easyJet a  WizzAir. Vánoční atmosféra města je přímo úchvátná, slavná obchodní ulice Oxford Street se rozsvítí tisíci žárovičkami a Trafalgar Square ozdobí tradiční vánoční strom, který městu každoročně věnují obyvatelé Osla jako poděkování za pomoc během druhé světové války. Strom je pak ozdoben bílými svíčkami v norském stylu.

Londýn nabízí nepřeberné množství muzeí a výstav. Pokud ale chcete strávit čas originálněji, běžte si zasportovat. Zkuste některé z prozatímně otevřených kluzišť v blízkosti londýnských památek – Natural History Museum Ice Rink, Tower of London Ice Rink nebo Hampton Court Ice Rink. Po náročném dni je třeba si odpočinout. Ideálním místem je typický londýnský pub, kde můžete nad sklenkou svařené whisky s hřebíčkem a pomerančem a pravým anglickým vánočním pudingem, přemýšlet co dalšího ještě navštívíte. Vánoční Londýn čeká jen na vás!

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.