Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Přeprava zvířat letadlem

Ilustrační fotoJezdíte na dovolenou se svými zvířaty? Jak je to s jejich přepravou letadle? Přeprava živých zvířat se řadí do skupiny přepravy zvláštních druhů zavazadel, jež je možné přepravovat pouze s předcházejícím souhlasem leteckého dopravce. Zvíře v kabině letadla - V kabině cestujících ekonomické třídy smí být přepravováno pouze 1 malé zvíře v přepravním boxu (s pevným dnem) umístěném pod sedadlem cestujícího.

Hmotnost zvířete včetně přepravního boxu nesmí překročit 8 kg. Zvíře musí splňovat zdravotní podmínky, omezení a předpisy místa odletu, přelétávaného území a cílové destinace. Box se zvířetem je považován za přespočetné zavazadlo, majitel za něj platí taxu jako za přespočetné zavazadlo i tehdy, pokud nevyčerpá povolenou hmotnost. Takové zvíře nesmí svým zápachem či hlukem obtěžovat ostatní cestující. Z bezpečnostních důvodů bývá tato přeprava povolena jen velmi zřídka.

Zvíře v nákladovém prostoru letadla - Je dobré mít zvíře i box se zvířetem dobře označen. Tato označení by měla obsahovat vaše kontaktní údaje jak v zemi odletu, tak v dané destinaci. Zvíře musí být umístěno ve schráně s nepropustným dnem a dostatečným otvorem na dýchání. Schrány vhodné pro přepravu zvířat v letadle je pak možné zakoupit na většině mezinárodních evropských letišť. V zemích Evropské Unie platí standardní podmínky pro cestování se zvířaty. Případně -  http://www.svscr.cz/

 

Na letišti v Praze

 

Czech Airlines

Přeprava zvířat v kabině letadla
V kabině s vámi může cestovat pouze pes, kočka, králík nebo činčila a to za následujících podmínek: zvíře musí být umístěno ve speciální schráně (max. rozměr 48 x 32 x 29 cm, max. váha se zvířetem 8 kg)
k odbavení se dostavte minimálně 60 minut před odletem letadla
v letadle mohou být maximálně dvě malá zvířata (jedno v třídě Economy a jedno v třídě Business)
za přepravu vašeho zvířete vám bude účtován poplatek podle příslušného tarifu
Výjimku tvoří záchranářští a policejní psi ve službě a doprovodní psi pro cestující se zdravotním postižením. Tato zvířata se přepravují v kabině letadla přednostně, bez schrány a zdarma.

Přeprava zvířat v nákladovém prostoru jako odbavené zavazadlo
Jako odbavené zavazadlo můžete v nákladovém prostoru letadla přepravovat psa, kočku, králíka a fretku (ostatní zvířata je možné přepravit pouze jako zboží). Zvířata se přepravují za těchto podmínek: přeprava zvířat v nákladovém prostoru jako odbavené zavazadlo je povolena pouze do určitých zemí
vaše zvíře musí být přepravováno ve schráně s nepropustným dnem a otvory pro dýchání (max. rozměr 125 x 69 x 80 cm); schránku je možné zakoupit na letišti
schránka musí být označena vaším jménem, adresou a telefonickým kontaktem
zvířata musí být vybavena příslušnými doklady
za přepravu vašeho zvířete vám bude účtován poplatek podle příslušného tarifu.

Přepravované zvíře bude pro let odbaveno během odbavení vašich ostatních zavazadel.

Wizz Air

Wizz Air nepřepravuje domácí zvířata. Registrovaní průvodcovští psi doprovázející slepé nebo hluché cestující mohou být přepravováni pouze na vnitroevropských linkách; nemohou být přepravováni na linkách s odletem nebo příletem ve Velké Británii.

 

Ryanair

Ryanair nepřepravuje zvířata. Nicméně přepravu asistenčních psů provádí na některých linkách. Asistenční pes může cestovat v kabině letadla a musí sedět na podlaze u nohou spolujezdce. Maximálně čtyři asistenční psy jsou povoleny za let.

Asistenční psy jsou přepravovány na těchto trasách: Všechny lety do / z Irska do Spojeného království. Všechny lety do / z těchto britských letištích (Bristol, Birmingham, Doncaster, East Midlands, Leeds, Londýn Gatwick, Luton a Stansted, Manchester a Newcastle). Všechny lety do / z Velké Británie do Švédska a Norska Všechny lety do / z Dublinu do Švédska a Norska (předchozího schválení potřebné licence a 10 dnů oznámení - klikněte zde pro informace). Všechny domácí lety. Všechny Evropské lety.

AirFrance

Akceptuje pouze psi a kočky do 6 kg. Vodicí psy akceptuje bez ohledu na jejich hmotnost.


Mohlo by vás zajímat: Články o levném ubytování
Mohlo by vás zajímat: Levné letenky pod 500,- Kč vč. tax!

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.