Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Slovenská záchranná služba varuje před vycházením do hor

cestování,lyžování, horská střediska, skipasy, skimapySlovenská horská záchranná služba nedoporučuje pohyb turistů ve vysokohorském terénu na všech slovenských pohořích. Extremní změna počasí, která nás potkala minulý týden, totiž také zapříčinila problémy na slovenských horách. Na horách občas sněží a hlavně se objevuje mlha. Je tak snížena viditelnost.

Ve Vysokých Tatrách se nachází i 100 cm sněhu. Nárazový vítr je také v Nízkých Tatrách. V Nízkých Tatrách je do 45cm. V Západních pak do 80 cm. Teploty se pohybují výrazně pod bodem mrazu. Na hřebenech Velké Fatry je okolo 25 cm nového prachového sněhu.

I české hory hlásí až několik desítek centimetrů sněhu. Nejvíce Praděd a to rovných 120 cm. Dále Medvědin v Krkonoších a Lysá hora v Beskydech hlásí 100 cm.
Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.