Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Svátek sv.Patrika - co je zač?

patrik kloboukyTento svátek pochází z Irska a slaví se 17.března. Jedná se o výročí smrti světce a irského patrona. Patrik šířil hlavně vzdělání, zakládal kláštery se školami a knihovnami. Zachoval tak velkou část keltské slovesnosti. Oslavy svátku svatého Patrika probíhají nejen v Irsku, ale velkolepé slavnosti se pořádají také v Británii, Spojených státech a v menším měřítku po celém světě. Irové svůj nejvýznamnější svátek slaví především hudbou, tancem a popíjením.

Je vyloučené slavit svátek svatého Patrika bez ochutnání klasických irských specialit. Pravděpodobně neznámější položkou irské kuchyně, kterou byste při oslavách svatého Patrika rozhodně neměli vynechat, je tradiční kotlík neboli Stew. Stew se vyrábí z jehněčího nebo skopového masa, brambor, cibule a petržele. Všechny suroviny se velmi dlouho vaří na mírném ohni v jednom kotlíku. Finální dochucení záleží poté na místních zvyklostech a fantazii kuchaře; obvykle se do kotlíku přidává ještě mrkev, nebo pastinák.

listekPro návštěvníky velikonočních trhů v Praze na Staroměstském náměstí je připraveno několik vystoupení hudebních a tanečních skupin přímo na pódiu.

V pátek 21. března zahraje k poslechu kapela Station 65. V sobotu 22. března doplní program "Irských dnů" svým devadesátiminutovým programem skupina Jodavino. Ta oživí trhy moderní irskou hudbou s nezaměnitelným zvukem v kombinaci s jedinečnou instrumentací a nástroji. V neděli 23. března vyvrcholí "Irské dny" českým šampionátem v otevírání ústřic.

Pro turisty to musí byt určitě spetření zažít v Dublinu pochod slavících Irů, pochodujících, jedoucích na alegorických vozech. Ryanair nabízí levné letenky. Registrujte se zdarma, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na akční slevy letenek. Příští rok si vzpomeňte, a zaleťte si na svátek sv.Patrika do Dublinu.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.