Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Tipy na výlet: Vyšehrad

Vyšehrad je postaven na skále nad řekou Vltavou. Tajemné místo je známé i svými pověstmi, které literárně zpracoval Alois Jirásek ve svých „Starých pověstech českých“.  Tam se dozvídáte příběh kněžny Libuše, o Bivojovi, o bájném Šemíkovi, který údajně skočil z vyšehradské skály. No když jsem koukal na tu výšku, tak mu nic nezávidím.

Prvním nesporným dokladem o existenci vyšehradského hradiště jsou přemyslovské denáry Boleslava II., ražené ve zdejší mincovně v polovině 10. století. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství. Návštěvníkům poskytuje jedno z nejkrásnějších panoramat staré Evropy.

 

Důležitá informace pro rodiny s malými dětmi. Kolem Vyšehradu najdete spoustu parků a dokonce jedno moc hezky udělané dětské hřiště, opravdu se tam bude dětem líbit.

 

 

 

 

 

 

 

Výhled z Vyšehradu

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.