Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Do zahraničí jen s dobrou znalostí angličtiny

Foto, en.wikipedia.orgChystáte se letos do zahraničí? A jste na to pořádně jazykově vybavení? Není nutné vždy ovládat jazyk země, do které se chystáte. Nemůžete se přece naučit tolik jazyků, kolik zemí v životě navštívíte. Ve většině států si bohatě vystačíte s angličtinou, aspoň lámaným jazykem hovoří téměř všichni mladí lidé. Jenže pokud i z vás leze anglická věta jako z chlupaté deky, je to horší. V konverzaci to chce aspoň jednoho zkušenějšího mluvčího a nemůžete spoléhat na druhé.

Do prázdnin je ještě spousta času, takže když nebudete líní, stihnete navštívit kurzy angličtiny, které vás na dovolenou připraví. Není problém se domluvit s lektorem a výuku přizpůsobit cestování. Však nebudete jediní, pro koho to bude aktuální téma.

Rozmluvit se na dovolenou

Pražský Institut jazykového vzdělávání má připravené jazykové kurzy Praha zaměřené přímo na rozmluvení na dovolenou. Najdete je v kategorii Letní kurzy angličtiny. Některé trvají týden, jiné měsíc nebo celé prázdniny, ale v nabídce jsou i intenzivní víkendové kurzy. Ještě před prázdninami stihnete červnový týdenní kurz na rozmluvení.

A žádné výmluvy! Jazyková škola IJV pořádá kurzy přímo na Václaváku, takže se tam dostanete z jakéhokoliv kouta Prahy. Mají 15 let zkušeností a obrovský výběr vyučovaných jazyků. Takže kdyby vás náhodou na dovolené chytla turečtina nebo řečtina, není problém. Prozatím si ale nebudeme stanovovat vysoké cíle. Začněte s tou angličtinou.

Václavák, Radicestujeme.eu

Jak začít?

Nejlepší, co můžete udělat, je rovnou si vybrat termín a na webu IJV.cz si zkusit online test, abyste zjistili, na jaké úrovni angličtiny asi tak jste. Nebude špatné přemluvit svůj protějšek nebo kohokoliv jiného, kdo s vámi na dovolenou jede, abyste se na kurz přihlásili dohromady. Ve dvou se to lépe táhne a budete mít větší motivaci kurz dokončit. Kromě toho se zvyšuje šance, že se v zahraničí domluvíte.

S dobrou znalostí angličtiny můžete procestovat svět. Místní určitě potěší, když budete ovládat aspoň základy jejich jazyka, ale na přežití a základní domluvu angličtina stačí.

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.