Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Pec pod Sněžkou podruhé

Ilustrační fotoPřed několika málo dny jsme vám popsali možnosti zimní rekreace v tomto známém turistickém centru v Krkonoších. Dnes si ukážeme, že nejen v zimě patří Pec pod Sněžkou k zajímavým místům, kde lze trávit dovolenou.

Pec pod Sněžkou bývá často startovním místem pro výstup na nejvyšší českou horu, Sněžku. Sněžka dosahuje nadmořské výšky 1 602 m. Tato hora leží ve výšce 750 m n.m. Čeká vás tedy výstup o téměř kilometr výše. Tento rozdíl je tak velký, že zatímco v Peci může být krásné počasí, nahoře na Sněžce může být přesný opak. Totéž platí opačně.

 

 

Lanová dráha na Sněžku

Jistou pomocí pro některé turisty je určitě lanová dráha, která vede na Sněžku. Lanová dráha má dvě části. Ta první začíná zhruba dva kilometry za Pecí pod Sněžkou. Cesta k lanové dráze je dobře značená. Parkovat lze u Relaxačního parku (stačí se držet hlavní silnice). První část trasy lanové dráhy končí na stanici Růžová  hora. Stanice je vybudována ve výšce 1 334 m n.m. Z této stanice pak lze jít pěšky, anebo pokračovat lanovkou až na Sněžku, téměř na vrchol.

LanovkaCena za první úsek je stanovena na 120,- Kč za dospělou osobu(při skupině nad 20 osob pak zaplatíte za dospělou osobu 100,- Kč). Pokud se odhodláte jet až na Sněžku, zaplatíte za dospělou osobu 180,- Kč. Tam i zpět pak 330,- Kč. Děti zaplatí za cestu na Růžovou horu 60,- Kč, na Sněžku pak 90,- Kč. Dětský lístek na Sněžku a zpět stojí 170,- Kč. Více k ceníku zde.

Než se vydáte k lanovce, ujistěte se, že lanovka je v provozu. Často kvůli silnému větru je lanovka zastavena anebo jede pouze první část trasy, tedy na Růžovou horu. Na tomto telefonním čísle vám řeknou, jestli lanovka pojede nebo ne: +420 499 895 137 .

Relax park v Peci pod Sněžkou

Relax parkPokud neholdujete pěší turistice, a ani vás nenadchla 60 let stará lanovka na Sněžku, možná oceníte místní Relax park.

V relax parku najdete např. bobovou dráhu. Dráha je relativně dost velká. V některých místech se bude pohybovat až 8 metrů nad zemí. Převýšení dráhy je kolem 90 metrů. Bobová dráha je dlouhá 900 m z toho je 700 m sjezdu. Otevřeno je denně od 10:00 do 21:00.

Ceník

Počet jízd Dospělí Děti Senioři Školní skupina do 140 cm  
1 jízda 70 Kč 50 Kč 50 Kč    
5 jízd 300 Kč 200 Kč 200 Kč    
7 jízd 400 Kč 250 Kč   200 Kč  
10 jízd 550 Kč 350 Kč   280 Kč  

 

Další zajímavou atrakcí jsou skluzavky. 4 nerezové skluzavky každá o délce cca 55 metrů. Dolů se jezdí na speciálních klouzácích, takže nehrozí žádné poškození oblečení. A pokud máte odvahu můžete zkusit skluzavku "Peklo" a dočkáte se i 12 m volného pádu.

Ceník

Počet jízd Dospělí Děti
1 jízda 20,- Kč 20,- Kč
6 jízd 60,- Kč 60,- Kč

V areálu najdete také lanový park nebo trampolíny.

Bowling

V Peci pod Sněžkou najdete také bowling. Bowling bar je otevřen denně od 11:00 do 24:00. Uvnitř jsou 4 bowlingové dráhy, dětský koutek. Je zde možnost sledovat sportovní přenosy. Parkoviště před budovou je zdarma. Pokud si objednáte dráhu na hodinu mezi 11 a 18 hodinou zaplatíte 250,- Kč. Mezi 18 a 24 hodinou pak zaplatíte 360,- Kč. Při objednání dráhy mezi 22 a 24 hodinu na dvě hodiny, zaplatíte 500,- Kč.

 

Mohlo by vás zajímat: Informace o letištích
Mohlo by vás zajímat: Letenky od 50 Kč vč. tax

 

Na závěr pár fotek z poslední návštěvy Sněžky a okolí. Na fotkách uvidíte i prudkou změnu počasí, která se projevila během jediného dne.

 

Takto vypadala pošta na Sněžce ve čtvrtek.

Sněžka pošta

A takto vypadala o den později v pátek.

Pošta Sněžka

Další fotky

Pohled na Sněžku

Lanovka

Bobová dráha

Bobová dráha

Relax park

Cesta na Sněžku

Cesta na Sněžku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.