Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejlepší muzea čokolády na světě

Levné letenky, muzea, čokoládové muzeum Barcelona

Členové redakce VirtualTourist.com sestavují žebříček TOP 10 čokoládových muzeií. My vás s tímto žebříčkem seznámíme v tomto článku. Věříme, že potěšíme nejen milovníky čokolády.

 

 

 

 

Kolín nad Rýnem Chocolate Museum, Kolín nad Rýnem, Německo: Nachází se na řece Rýn. Tato futuristická budova dává návštěvníkům na třech podlažích historii tvorby čokolády, ale skutečná pozornost je zaměřena na slavné čokoládové fontány.

Les Secrets Musee du Chocolat, Geispolsheim, Francie: Součástí muzea je divadlo, čajovna a obchod s dárkovým zbožím, které prodává čokoládové těstoviny, čokoládový ocet nebo čokoládové pivo!

Levné letenky, muzea, čokoládové muzeum BarcelonaPannys Amazing World of Chocolate, Phillip Island Chocolate Factory; Phillip Island, Victoria, Australia: Najdete zde čokoládové repliky takových děl jako socha Davida, portrét Dame Edna, který byl vyroben z 12 000 kousků čokolády. Dokonce tu najdete celou čokoládovou vesnici.

Choco-Story Chocolate Museum; Bruges, Belgium: Muzeum neskrývá pouze čokoládové výrobky, ale snaží se ukázat na pozitivní zdravotní účinky čokolády na lidské tělo.

Museu de la Xocolata; Barcelona, Spain: V tomto muzeu musíte zapomenout, že repliky uměleckých děl jsou z čokolády. Repliky působí věrohodně. Najdete zde předměty od vážných náboženských děl až po malé rozmarné postavičky.

Levné letenky, muzea, čokoládové muzeum BarcelonaThe Chocolate Museum (Musee du Chocolat); St. Stephen, New Brunswick, Canada: Toto muzeum vzdává hold Ganong Bros, kteří byli tvůrci bonbónů v této oblasti a kteří mají na svědomí zavedení kultovní čokolády do obalu tvaru srdce.

Choco-Story Chocolate Museum, Praha, Česká republika: Muzeum ve slovech, obrazech i chutích oživuje 2600 let dlouhou historii čokolády. Čokoláda může být pastva pro chuťové buňky, ale toto muzeum je opravdu pastvou i pro oči. Muzeum je členěno do tří částí. První je dějepisná, která popisuje dávnou historii kakaa jako nápoje a jeho cestu do Evropy, druhá zobrazuje vznik čokolády včetně jejího dalšího zpracování až do doby současné, třetí prezentuje unikátní sbírku historických obalů na čokoládu. Otevřeno mají každý den od 10h do 19h. Muzeum se nachází na adrese Celetná 10, Praha 1.

Ceník vstupného:
140,- Kč DOSPĚLÍ
120,- Kč SKUPINY (min. 15 os.)
90,- Kč SENIOŘI 65+ / STUDENTI
90,- Kč DĚTI 6 - 15 let
25,- Kč DĚTI 3 - 6 let
350,- Kč RODINNÉ VSTUPNÉ - 2 + 3
65,- Kč ŠKOLY 6 - 15 let učitelé zdarma

 

Candy Americana Museum, Wilbur Chocolate; Lititz, Pennsylvania: Začalo to, když manželka prezidenta společnosti začala sbírat jednotlivé čokolády po místních trzích. Dnes 30 let poté, je sbírká už pořádně rozsáhlá. A navíc stále je vstup zdarma.

Chocolate Museum; Jeju-do Island, Jižní Korea: I na asijském kontinentu najdete muzeum čokolády.

Nestle Chocolate Museum; Mexico City, Mexico: Muzeum je známo spíše pro svůj moderní design a rychlost, s jakou byl postaven (podle většiny odhadů 75 dnů od začátku do konce),  tato  futuristická budova je exponát sám o sobě.

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.